Powiat piaseczyński - Religia

Strony

Piaseczno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10
Kościół świętej Anny w Piasecznie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu piaseczyńskiego archidiecezji warszawskiej.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górze Kalwarii – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu czerskiego archidiecezji warszawskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Górze Kalwarii, pochodzący z XIX wieku cmentarz dla mieszkańców Góry Kalwarii i okolic wyznania ewangelickiego. Położony jest w zachodniej części miasta przy ulicy Rybie. Po drugiej wojnie światowej zdewastowany i pozbawiony opieki Kościoła.
Parafia Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie – parafia rzymskokatolicka w Konstancinie-Jeziornie, w dzielnicy Klarysew. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.
Konstancin-Jeziorna, Środkowa 15
Telefon: +48227546754
Kościół Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie – jeden z rzymskokatolickich kościołów parafialnych w mieście Konstancin-Jeziorna, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu konstancińskiego archidiecezji warszawskiej. Mieści się w dzielnicy Skolimów.
Cmentarz żydowski w Górze Kalwarii – został założony w 1826 roku i zajmuje powierzchnię 1,3 ha, na której zachowało się około sześćdziesięciu nagrobków oraz studnia do rytualnych ablucji. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1840 roku.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Górze Kalwarii – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu czerskiego archidiecezji warszawskiej. Nazywany jest kościołem "Na Górce".
Piaseczno, Tadeusza Kościuszki
Cmentarz rzymskokatolicki w Piasecznie – cmentarz miejscowej parafii pod wezwaniem św. Anny. Został założony na przełomie XVIII i XIX wieku na terenach podmiejskich ówczesnego Piaseczna. Wcześniej zmarli byli grzebani w pobliżu kościoła parafialnego.
Czersk, Plac Tysiąclecia 14
Parafia Przemienienia Pańskiego w Czersku – parafia rzymskokatolicka w Czersku. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy Placu Tysiąclecia. Parafia została erygowana w 1242. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 1805-1806.
Piaseczno, Juliana Tuwima
Cmentarz żydowski w Piasecznie – został założony w 1868 lub 1869. Znajduje się w zachodniej części miejscowości, przy ul. Juliana Tuwima. Dojście na teren cmentarza jest oznaczone znakami informacji miejskiej oraz znakiem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Jest otoczony zabudową jednorodzinną.
Góra Kalwaria, Księdza Zygmunta Sajny 2
Warszawski Cmentarz Komunalny Południowy – najmłodsza nekropola Warszawy, zlokalizowany w miejscowości Antoninów w gminie Piaseczno.
Tarczyn, Oszkiela 5
Telefon: +48227277066
Kościół świętego Mikołaja w Tarczynie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Tarczyn, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu tarczyńskiego archidiecezji warszawskiej.
Kościół Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jeziornie Fabrycznej-Mirkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu konstancińskiego archidiecezji warszawskiej. Znajduje się w Konstancinie-Jeziornie, na osiedlu Mirków.
Góra Kalwaria, Pijarska 10/12
Synagoga w Górze Kalwarii – synagoga znajdująca się w Górze Kalwarii, w podwórzu przy ulicy Pijarskiej 10/12.
Konstancin-Jeziorna, Józefa Piłsudskiego 54
Telefon: +48227564245
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie-Jeziornie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu konstancińskiego archidiecezji warszawskiej.

Strony