Powiat wołomiński - Religia

Strony

Kobyłka, Księdza Kazimierza Pieniążka 19
Dąbrówka, Kościelna 30
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce – parafia rzymskokatolicka w dekanacie radzymińskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1442. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Słupno, Poprzeczna 21
Parafia Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie – rzymskokatolicka parafia w dekanacie kobyłkowskim diecezji warszawsko-praskiej.
Marki, Al. Piłsudskiego 93
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Markach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zielonkowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Radzymin, Polskiej Organizacji Wojskowej 1
Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Radzyminie – klasycystyczny kościół z lat 1773-1780 wraz z wolno stojącą dzwonnicą, według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera, przebudowany i powiększony w latach 1897-1919 według projektu Konstantego Wojciechowskiego.
Kościół Świętej Trójcy w Kobyłce pod Warszawą w stylu późnego baroku.
Ząbki, Marszałka Józefa Piłsudskiego 46
Telefon: +48 22 7816092
Kościół Świętej Trójcy w Ząbkach - powstały w 1939 roku kościół rzymskokatolicki, znajdujący się w Ząbkach koło Warszawy. Siedziba parafii pod tym samym wezwaniem.
Zielonka, Jagiellońska 10
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zielonkowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Wołomin, Kościelna 54
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu wołomińskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Cmentarz Poległych w Bitwie Warszawskiej w Ossowie – cmentarz wojenny w Ossowie, w miejscu bitwy pod Ossowem, rozegranej podczas Bitwy Warszawskiej, w czasie wojny polsko-bolszewickiej (1920).
Jadów, Plac Generała Gustawa Orlicz-Dreszera 10
Kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Jadowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu jadowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Parafia św. Józefa Robotnika – parafia rzymskokatolicka w dekanacie wołomińskim, w diecezji warszawsko-praskiej. W parafii pracują księża Orioniści.
Kuligów, Warszawska 17
Parafia Matki Bożej Loretańskiej w Kuligowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie radzymińskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 2003. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Ząbki, Powstańców 30
Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie zielonkowskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 2000. Obejmuje południową część miasta - Osiedle Słoneczne. Kaplica parafialna została wybudowana w 2000. Kościół parafialny w budowie od 2004.
Duczki, Willowa 9
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach – należy do dekanatu wołomińskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej.
Kościół świętego Andrzeja Boboli w Markach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do zgromadzenia michalitów. Należy do dekanatu kobyłkowskiego diecezji warszawsko-praskiej. Mieści się na mareckim osiedlu Struga.
Parafia pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Tłuszcz diecezji warszawsko-praskiej. Została erygowana w 1997. Kościół parafialny w budowie. Mieści się przy ulicy Klonowej.

Strony