Powiat żyrardowski - Religia

Strony

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miedniewicach – parafia należąca do dekanatu Wiskitki diecezji łowickiej. Erygowana w 1919. Mieści się pod numerem 90. Duszpasterstwo w niej prowadzą ojcowie Franciszkanie Konwentualni.
Żyrardów, Gabriela Narutowicza 30
Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie (kościół farny) - główny kościół rzymskokatolicki Żyrardowa, a zarazem jedna z największych budowli sakralnych na Mazowszu.
Mszczonów, Tarczyńska 54/62
Parafia św. Ojca Pio w Mszczonowie – parafia należąca do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej. Została erygowana w 2008. Nabożeństwa sprawowane są w tymczasowej kaplicy przy ulicy Tarczyńskiej.
Wiskitki, Plac Wolności 33
Kościół Wszystkich Świętych i świętego Stanisława w Wiskitkach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wiskitki diecezji łowickiej.
Radziejowice, Jakuba Kubickiego 3
Parafia Świętego Kazimierza Królewicza w Radziejowicach - parafia należąca do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej. Erygowana w 1826. Mieści się przy ulicy Kubickiego. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Cmentarz żydowski w Wiskitkach – został założony w pierwszej połowie XIX wieku i był wykorzystywany do II wojny światowej. Ma powierzchnię 0,5 ha i jest otoczony betonowym ogrodzeniem. Do naszych czasów zachowało się kilkadziesiąt macew. Cmentarz dzieli się na starą i nową część.
Osuchów, Mszczonowska 29
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osuchowie - parafia należąca do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej. Mieści się przy ulicy Mszczonowskiej. Obecnym proboszczem jest ksiądz Jerzy Witkowski.
Lutkówka, Kościelna 4
Parafia Trójcy Świętej w Lutkówce - rzymskokatolicka parafia dekanatu mszczonowskiego, diecezji łowickiej, metropolii łódzkiej. W Lutkówce znajduje się również mariawicka parafia pw. Trójcy Przenajświęteszej.
Żyrardów, Kościelna 12
Kościół pw. św. Karola Boromeusza - najstarszy kościół pierwszej parafii rzymskokatolickiej w Żyrardowie, wzniesiony w 1891 ze środków Karola Dittricha jr. w stylu neogotyckim.
Żyrardów, Mireckiego 3
Cmentarz żydowski w Żyrardowie – cmentarz założony w 1874 roku zajmujący powierzchnię 0,8 ha, na której zachowało się około stu nagrobków z napisami w języku hebrajskim, jidysz i polskim, spośród których najstarszy pochodzi z 1880 roku.
Mszczonów, Kościelna 6
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej.
Kościół Chrześcijan Baptystów w Żyrardowie – kościół baptystyczny w Żyrardowie, w województwie mazowieckim. Należy do okręgu centralnego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP.
Żyrardów, Barucha Szulmana
Synagoga w Żyrardowie – nieistniejąca już świątynia należąca niegdyś do gminy wyznaniowej żydowskiej w Żyrardowie. Zbudowano ją na działce podarowanej gminie żydowskiej przez hrabiego Sobańskiego w 1874 r., a położonej na terenie ówczesnej dzielnicy żydowskiej, przy ul.
Żyrardów, Stefana Żeromskiego 7
Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Żyrardowie, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu Żyrardów diecezji łowickiej.
Puszcza Mariańska, Stanisława Papczyńskiego 5
Parafia Świętego Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej - parafia należąca do dekanatu Wiskitki diecezji łowickiej. Erygowana w 1917. Mieści się przy ulicy księdza Stanisława Papczyńskiego. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża Marianie.
Żyrardów, Salezjańska 7
Parafia św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie – parafia znajduje się na terenie dekanatu Żyrardów w diecezji łowickiej. Powstała 15 października 1989. Jest najmłodszą w mieście. Prowadzą ją księża Salezjanie.

Strony