Powiat szydłowiecki - Religia

Parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Chlewiskach – jedna z 12 parafii dekanatu szydłowieckiego diecezji radomskiej.
Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego – parafia rzymskokatolicka w miejscowości Nadolna. Należy do dekanatu szydłowieckiego w diecezji radomskiej.
Szydłowiec, Zakościelna 13
Kościół farny św. Zygmunta w Szydłowcu – siedziba parafii św. Zygmunta oraz dekanatu szydłowieckiego. Znajduje się w południowej pierzei Rynku Wielkiego.
Cmentarz żydowski w Szydłowcu – znajduje się w północno-wschodniej części Szydłowca, zamieszkanej dawniej przez szydłowieckich Żydów, przy ul. Wschodniej. Powstał w XVIII wieku. Do czasu powstania gminy żydowskiej w Bodzentynie służył również tamtejszym Żydom. Cmentarz ma powierzchnię 2,7 ha.
Szydłowiec, Garbarska 3
Synagoga Garbarska w Szydłowcu – synagoga znajdująca się w Szydłowcu, przy ulicy Garbarskiej 3 na Pradze.
Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szydłówku – jest to rzymskokatolicka parafia skupiająca poza wsią Szydłówek także Osiedle Wschód będące częścią Szydłowca. Parafia jest częścią dekanatu szydłowieckiego, przynależącego do diecezji radomskiej.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pawłowie − parafia rzymskokatolicka dekanatu szydłowieckiego, przynależącego do diecezji radomskiej.
Orońsko, Józefa Brandta 36
Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Orońsku - Jedna z 12 parafii dekanatu szydłowieckiego.
Jastrząb, Jana Pawła II 3
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Jastrzębiu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu wierzbickiego diecezji radomskiej.
Huta, Budki II 33
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hucie – jest to rzymskokatolicka parafia dekanatu szydłowieckiego, przynależącego do diecezji radomskiej. Wyłoniona z parafii Chlewiska.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie jest to rzymskokatolicka parafia dekanatu szydłowieckiego, przynależącego do diecezji radomskiej. Parafia erygowana w 1957 roku, wyłoniona z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.
Parafia pw. św. Mikołaja – parafia rzymskokatolicka w miejscowości Wysoka. Należy do dekanatu szydłowieckiego w diecezji radomskiej.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Mirowie Starym – jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu wierzbickiego diecezji radomskiej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Parafia pw. św. Edwarda w Gąsawach Rządowych - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Gąsawach Rządowych. Należy do dekanatu wierzbickiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Sadku – rzymskokatolicka parafia dekanatu szydłowieckiego, przynależącego do diecezji radomskiej, metropolii częstochowskiej. Parafia erygowana w 1989 roku, wyłoniona z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.