Powiat pułtuski - Religia

Strony

Pułtusk, Marii Konopnickiej 1
Bazylika kolegiacka Zwiastowania NMP w Pułtusku została ufundowana przez biskupa płockiego Pawła Giżyckiego w 1449. 0d tego czasu jest drugą w hierarchii – po katedrze płockiej – świątynią w diecezji płockiej.
Kościół pw. św. Rocha w Sadykrzu – kościół filialny parafii w Obrytem, położony we wsi Sadykierz, w gminie Obryte.
Kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Pokrzywnicy – katolicki kościół położony na wzniesieniu, w centralnej części Pokrzywnicy.
Koścół parafialny Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Obrytem, erygowanej w 1398 r.
Parafia Świętego Stanisława BM w Klukowie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie nasielskim. Została erygowana w XIV wieku.
Kościół znajduje się we wsi Winnica w powiecie pułtuskim w województwie mazowieckim
Pułtusk, Piotra Skargi
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pułtusku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pułtuskiego diecezji płockiej.
Pułtusk, Daszyńskiego
Kościół Świętego Józefa w Pułtusku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pułtuskiego diecezji płockiej.
Parafia Świętego Walentego - rzymskokatolicka parafia znajdująca się w miejscowości Gzy (powiat pułtuski), należąca do dekanatu pułtuskiego w diecezji płockiej. Parafia została erygowana w 1377 roku.
Kościół Świętego Krzyża w Pułtusku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pułtuskiego diecezji płockiej.
Pułtusk, Piaskowa 16
Parafia Miłosierdzia Bożego w Pułtusku – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji płockiej, w dekanacie pułtuskim. Obejmuje swoim zasięgiem Popławy - dzielnicę Pułtuska. Siedzibą parafii jest kościół pw. Miłosierdzia Bożego.

Strony