Powiat węgrowski - Religia

Strony

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Miedznie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Węgrów diecezji drohiczyńskiej. Kościół jest diecezjalnym sanktuarium maryjnym.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz świętych: Piotra, Pawła, Andrzeja i Katarzyny w Węgrowie – kościół parafialny i kolegiacki w Węgrowie. Od 1997 bazylika mniejsza.
Parafia Św Michała Archanioła w Starejwsi – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej.
Sadowne, Plac Kościelny 1
Kościół św. Jana Chrzciciela w Sadownem – rzymskokatolicki kościół w Sadownem. Usytuowany jest na skraju wsi, niedaleko cmentarza, przy drodze w kierunku wsi Sadoleś.
Drewniany kościół ewangelicki w Węgrowie – modrzewiowy XVII-wieczny kościółek luterański znajdujący się na cmentarzu protestanckim w Węgrowie, na końcu ulicy Ewangelickiej.
Stoczek, Węgrowska
Cmentarz żydowski w Stoczku – kirkut używany przez żydowską społeczność Stoczka. Znajduje się przy ul. Węgrowskiej 22, przed przystankiem autobusowym - patrząc od strony kościoła. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstał. Najprawdopodobniej miało to miejsce w XIX wieku. Miał powierzchnię 0,93 ha.
Węgrów, Gabriela Narutowicza 18
Kościół Świętej Trójcy w Węgrowie - kościół parafii ewangelicko-augsburskiej Świętej Trójcy w Węgrowie
Kościół Miłosierdzia Bożego w Łochowie – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie i dekanatu Łochów diecezji drohiczyńskiej. Kościół mieści się niedaleko zespołu pałacowo-parkowego.
Liw, Nowomiejska 74
Kościół świętego Leonarda w Liwie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Węgrów diecezji drohiczyńskiej.
Kościół św. Antoniego z Padwy i św. Piotra z Alkantary w Węgrowie - poreformacki kościół parafialny w Węgrowie
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wierzbnie – parafia rzymskokatolicka w Wierzbnie.
Kamionna, Józefa Piłsudskiego 25
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnej – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej w Dekanacie Łochów. Mieści się przy ulicy Piłsudskiego, pod numerem 25. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Parafia Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Kopciach – parafia rzymskokatolicka w Kopciach.
Stoczek, Węgrowska 9
Kościół świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Węgrów diecezji drohiczyńskiej.
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej. Jest najstarszą parafią w mieście.

Strony