Powiat węgrowski - Atrakcje

Strony

Pałac w Starejwsi – neogotycki pałac w miejscowości Starawieś koło Węgrowa na pograniczu dwóch historycznych krain Podlasia i Mazowsza. Pałac wybudowany w XVI wieku, w późniejszym okresie był wielokrotnie przebudowywany i modernizowany.
Liw, Stefana Batorego 2
Telefon: +48 (25) 792 57 17
Zamek w Liwie – ruina gotyckiego zamku książęcego wzniesionego w XV wieku jako strażnica graniczna w miejscowości Liw.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Miedznie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Węgrów diecezji drohiczyńskiej. Kościół jest diecezjalnym sanktuarium maryjnym.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz świętych: Piotra, Pawła, Andrzeja i Katarzyny w Węgrowie – kościół parafialny i kolegiacki w Węgrowie. Od 1997 bazylika mniejsza.
Łochów, Marii Konopnickiej 1
Rezerwat Przyrody Moczydło – rezerwat przyrody utworzony na terenie gminy Stoczek, leśnictwa Stoczek, nadleśnictwa Łochów. Rezerwat znajduje się w granicach Nadburzańskiego Parku Krajobrazowego.
Rezerwat Przyrody Mokry Jegiel - rezerwat przyrody utworzony w 2002 r. na terenie gminy Sadowne w powiecie węgrowskim. Rezerwat znajduje się na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.
Parafia Św Michała Archanioła w Starejwsi – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej.
Sadowne, Plac Kościelny 1
Kościół św. Jana Chrzciciela w Sadownem – rzymskokatolicki kościół w Sadownem. Usytuowany jest na skraju wsi, niedaleko cmentarza, przy drodze w kierunku wsi Sadoleś.
Drewniany kościół ewangelicki w Węgrowie – modrzewiowy XVII-wieczny kościółek luterański znajdujący się na cmentarzu protestanckim w Węgrowie, na końcu ulicy Ewangelickiej.
Stoczek, Węgrowska
Cmentarz żydowski w Stoczku – kirkut używany przez żydowską społeczność Stoczka. Znajduje się przy ul. Węgrowskiej 22, przed przystankiem autobusowym - patrząc od strony kościoła. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstał. Najprawdopodobniej miało to miejsce w XIX wieku. Miał powierzchnię 0,93 ha.
Węgrów, Gabriela Narutowicza 18
Kościół Świętej Trójcy w Węgrowie - kościół parafii ewangelicko-augsburskiej Świętej Trójcy w Węgrowie
Kościół Miłosierdzia Bożego w Łochowie – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie i dekanatu Łochów diecezji drohiczyńskiej. Kościół mieści się niedaleko zespołu pałacowo-parkowego.
Rezerwat Przyrody Jegiel - rezerwat przyrody utworzony na terenie gminy Łochów, leśnictwa Jerzyska, nadleśnictwa Łochów, na południe od miejscowości Szumin. Rezerwat znajduje się w granicach Nadburzańskiego Parku Krajobrazowego.
Liw, Nowomiejska 74
Kościół świętego Leonarda w Liwie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Węgrów diecezji drohiczyńskiej.

Strony