Powiat żuromiński - Atrakcje

Strony

Rezerwat Przyrody Gołuska Kępa - rezerwat przyrody utworzony w 1971 r. na południe od miejscowości Gołuszyn, na terenie gminy Bieżuń w powiecie żuromińskim, na gruntach leśnictwa Krzeczanowo, nadleśnictwa Dwukoły.
Żuromin, Tadeusza Kościuszki 4
Parafia św. Antoniego - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie żuromińskim.
Rezerwat przyrody Okalewo - rezerwat leśny na terenie gminy Skrwilno. Utworzony w celu ochrony wilgotnego boru mieszanego. Na terenie chronionym możemy wyróżnić między innymi ponaddwustuletnie sosny. W podszycie w naturalny sposób odnawia się świerk.
Parafia Świętego Kazimierza w Siemiątkowie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie raciążskim. Została erygowana w 1985.
Kościół Świętej Trójcy w Bieżuniu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu żuromińskiego diecezji płockiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Kościół i klasztor Reformatów w Żurominie – kompleks budynków zakonnych wybudowanych w stylu barokowym w latach 1715-1780 w Żurominie.
Bieżuń, Stary Rynek 19
Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu – muzeum położone przy Starym Rynku w mieście Bieżuń, w woj. mazowieckim, w powiecie żuromińskim. Placówka jest Oddziałem Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Lubowidz, Podświętna 2
Kościół świętego Andrzeja Apostoła w Lubowidzu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu żuromińskiego diecezji płockiej.
Cmentarz żydowski w Bieżuniu – kirkut mieści się w Bieżuniu przy ul. Leśnej. Powstał w XIX wieku. Ostatni pogrzeb miał miejsce w 1940. W czasie II wojny światowej został zdewastowany przez nazistów. Powierzchnia kirkutu - 0,7 ha. Na terenie cmentarza nie zachowała się żadna macewa.
Rezerwat torfowiskowy o powierzchni 182,35 ha. Obejmuje obszar lasu i torfowisko na terenie gminy Świedziebnia i Nadleśnictwa Skrwilno. Przedmiotem ochrony jest roślinność torfowiskowa z licznymi gatunkami chronionymi.
Kuczbork-Osada, Adama Mickiewicza 14a
Kościół świętego Bartłomieja w Kuczborku-Osadzie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu żuromińskiego Diecezji płockiej.

Strony