Powiat makowski - Atrakcje

Strony

Parafia Świętego Stanisława w Płoniawach-Bramurze – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Krasnosielc). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Sypniewo, Ostrołęcka 24
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Sypniewie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Krasnosielc). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Nowy Sielc, Święta Rozalia
Kościół pw. św. Rozalii – kościół filialny Parafii św. Szymona i Judy Apostołów w Szelkowie, położony na uroczysku Święta Rozalia, w gminie Szelków. Kościół jest położony w oddali od najbliższych wsi, na uroczysku leśnym. Święta Rozalia to znane na Kurpiach miejsce kultu i pielgrzymek.
Różan, Plac Obrońców Różana
Parafia Świętego Stanisława w Sieluniu – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Różan).
Różan, Panny Marii 7
Kościół świętej Anny w Różanie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Różan diecezji łomżyńskiej.
Maków Mazowiecki, Zielony Rynek 5
Synagoga w Makowie Mazowieckim – synagoga znajdująca się w Makowie Mazowieckim przy Zielonym Rynku 5, w pobliżu nieistniejącej już Wielkiej Synagogi.
Kościół pw. Bożego Ciała w Makowie Mazowieckim (makowska fara) – najcenniejszy zabytek miasta. Patronem parafii jest św. Józef.
Rezerwat Przyrody Zwierzyniec - rezerwat przyrody utworzony w 1964 r. na gruntach miejscowości Łazy, na terenie gminy Krasnosielc, w leśnictwie Suche-Jasieniec nadleśnictwa Sławki.
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Czerwonce – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Różan). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Jaciążku – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Krasnosielc). Parafię prowadzą księża Salezjanie.
Parafia pw. Świętego Jacka w Rzewniu – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej, w dekanacie różańskim. Parafia została erygowana 15 maja 1958 przez biskupa płockiego Tadeusza Zakrzewskiego.
Krasnosielc, Plac Kościelny 13
Kościół świętego Jana Kantego w Krasnosielcu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Krasnosielc diecezji łomżyńskiej.

Strony