Powiat mławski - Atrakcje

Strony

Mława, Stary Rynek 19
Telefon: +48236543382
Ratusz w Mławie – budowla barokowa, zbudowana w latach 1782-1786, przekształcana w latach 1844-1846 i 1939-1945; piętrowa z ośmioboczną wieżyczką na kalenicy. Mieści się na Starym Rynku.
Zamek w Szreńsku – późnogotycki – tzw. „gotyk mazowiecki” lub renesansowy zamek na planie regularnym, wyposażony w cztery baszty lub basteje i część mieszkalną, położony pośród mokradeł na północny wschód od miejscowości.
Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Wyszynach Kościelnych - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie mławskim. Została erygowana w XIV wieku.
Mława, Mariacka 20
Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Mławie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie mławskim. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Mławy - Osiedle Książąt Mazowieckich, okoliczne ulice oraz wsie: Lewiczyn, Łomia, Borowe-Leśniczówka.
Kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny w Szydłowie – katolicka świątynia parafialna w Szydłowie, w dekanacie mławskim, w diecezji płockiej.
Szreńsk, Plac Kanoniczny 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Szreńsku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu mławskiego diecezji płockiej.
Nowa synagoga w Radzanowie – znajduje się w Radzanowie w powiecie mławskim w województwie mazowieckim, przy Pl. Piłsudskiego 5, a zarazem rynku w Radzanowie.
Mława, Warszawska
Nowy cmentarz żydowski w Mławie – kirkut pochodzi z XIX wieku. Mieści się przy ulicy Warszawskiej. W czasie II wojny światowej uległ dewastacji. Na początku lat dziewięćdziesiątych teren kirkutu był nieogrodzony, co zmieniło się w kolejnej dekadzie. Zachowały się tylko fragmenty rozbitych macew.
Mława, Stary Rynek 18
Kościół świętej Trójcy w Mławie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu mławskiego diecezji płockiej.
Rezerwat Przyrody Olszyny Rumockie - rezerwat przyrody utworzony w 1994 r. na gruntach wsi Rumoka, na terenie gminy Lipowiec Kościelny, na gruntach leśnictwa Mostowo, nadleśnictwa Dwukoły, na tarasie zalewowym i nadzalewowym rzeki Mławki.
Stupsk, Adama Mickiewicza 11
Parafia Świętego Wojciecha w Stupsku - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie mławskim. Została erygowana w XI wieku. Mieści się przy ulicy Mickiewicza w Stupsku.
Radzanów, Poświętne 1
Kościół św. Franciszka z Asyżu w Radzanowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu strzegowskiego diecezji płockiej.
Mława, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2
Parafia Świętej Rodziny w Mławie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie mławskim. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Mławy - Zdroje.
Rezerwat przyrody Lekowo – rezerwat przyrody położony w Lekowie (gmina Regimin, powiat ciechanowski, województwo mazowieckie). Został powołany Zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 19 kwietnia 1979 r. Zajmuje powierzchnię 5,31 ha.
Mława, Graniczna 86
Parafia św. Jana Kantego w Mławie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie mławskim. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Mławy-Wólkę.

Strony