Powiat płoński - Atrakcje

Strony

Bazylika Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą– kościół rzymskokatolicki w Czerwińsku nad Wisłą.
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Starej Wronie - katolicki kościół położony jest w województwie mazowieckim, w powiecie płońskim, w gminie Joniec. Dokładnie w miejscowości Stara Wrona, często mylonej z samą nazwą "Wrona", która jest tylko nazwą zwyczajową.
Rezerwat Przyrody Noskowo – rezerwat przyrody utworzony w 1977 r. na terenie gminy Naruszewo. Celem ochrony jest zachowanie lasu liściastego o charakterze łęgu i grądu pochodzenia naturalnego z licznymi drzewami pomnikowym.
Sochocin, Stary Rynek 17
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu płońskiego diecezji płockiej.
Pałac w Zdunowie – został wybudowany w latach 1905-1910, dla Stanisława i Cecylii Jaworowskich, herbu Lubicz. Rezydencja znajduje się we wsi Zdunowo, w gminie Załuski, w powiecie płońskim, województwie mazowieckim.
Baboszewo, Odrodzenia 2
Parafia Świętego Urbana w Baboszewie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie płońskim. Została erygowana w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Odrodzenia.
Płońsk, Warszawska
Cmentarz żydowski w Płońsku – został założony w 1670 roku i znajduje się przy ul. Warszawskiej.
Kościół świętego Wojciecha i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciążu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Raciąż, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu raciążskiego diecezji płockiej.

Strony