Powiat ostrowski - Atrakcje

Strony

Ostrów Mazowiecka, Plac Księżnej Anny Mazowieckiej
Ratusz w Ostrowi Mazowieckiej - budynek wybudowany w stylu neobarokowym w 1927. Mieści się przy placu księżnej Anny Mazowieckiej. Inicjatorem budowy ratusza był burmistrz Ludwik Mieczkowski, a projektantem architekt Stefan Zwolanowski. Zniszczony w czasie II wojny światowej i odbudowany.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Osuchowie Nowej – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Ostrów Mazowiecka - Chrystusa Dobrego Pasterza). Parafię prowadzą ojcowie Redemptoryści.
Wąsewo, Armii Krajowej 4
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wąsewie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Ostrów Mazowiecka - Chrystusa Dobrego Pasterza). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Parafia Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Ostrów Mazowiecka - Wniebowzięcia NMP). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małkini Górnej – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Ostrów Mazowiecka - Wniebowzięcia NMP). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Bazylika Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny – kościół, sanktuarium w Prostyni, należący do parafii Trójcy Przenajświętszej w Prostyni.
Szulborze Wielkie, Jana Pawła II 3
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Szulborzu Wielkim – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (dekanat Czyżew). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Kościół św. Apostoła Szymona i Judy Tadeusza w Zarębach Kościelnych - zabytkowy kompleks klasztorny będący przykładem skromnej, prowincjonalnej architektury późnobarokowej.
Parafia Świętego Stanisława w Zarębach Kościelnych – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Ostrów Mazowiecka - Wniebowzięcia NMP). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Broku – rzymskokatolicki kościół parafialny z XVI wieku. Mieści się w Broku przy Placu Kościelnym. Należy do dekanatu Ostrów Mazowiecka. Był kilkakrotnie restaurowany; w jego architekturze i wyposażeniu obecne są elementy gotyckie, renesansowe i barokowe.
Andrzejewo, Kościelna 14
Kościół świętego Bartłomieja w Andrzejewie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Czyżew diecezji łomżyńskiej.
Nadbużański Park Krajobrazowy jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce. Utworzony w 1993 roku, obejmuje lewobrzeżną część Doliny Dolnego Bugu (między ujściami Tocznej i Liwca), a także fragment dolnej Narwi i Liwca.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Starym Lubotyniu – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Ostrów Mazowiecka - Wniebowzięcia NMP). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Cmentarz żydowski w Nurze – został założony w XIX wieku. Do naszych czasów zachował się jedynie fragment muru i pojedyncze obmurowania grobów.
Brok, Henryka Sienkiewicza
Cmentarz żydowski w Broku – został założony w połowie XIX wieku i zajmuje powierzchnię około 0,5 ha, na której zachowało się około czterdziestu macew. Cmentarz, znajdujący się przy ul. Sienkiewicza, dzieli się na część starszą i nowszą. Jest ogrodzony drucianą siatką.
Brok, Plac Kościelny 7

Strony