Powiat otwocki - Atrakcje

Strony

Pałac w Otwocku Wielkim – zabytkowy pałac w Otwocku Wielkim w gminie Karczew w powiecie otwockim, województwo mazowieckie dawna siedziba rodu Bielińskich, którzy pozostawali w ścisłych związkach z dworem Sasów.
Otwock, Mikołaja Kopernika 1
Kościół św. Wincentego à Paulo w Otwocku – świątynia rzymskokatolicka mieszcząca się przy ulicy Kopernika 1 w Otwocku.
Otwock, Armii Krajowej 5
Ratusz w Otwocku - ceglany ratusz mieszczący się przy ulicy Armii Krajowej w Otwocku, wybudowany w latach osiemdziesiątych XIX wieku i przebudowany w latach 1925 - 1928.
Bagno Całowanie – jeden z największych kompleksów torfowisk niskich na Mazowszu o powierzchni 1200 ha, położony na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, na południowy wschód od Warszawy, w dolinie Wisły.
Małosenie (także: Małosanie, Małosań, Małoseń) - jezioro w starorzeczu Wisły w Dolinie Środkowej Wisły, w województwie mazowieckim o powierzchni ok. 1,5 ha, położone w na granicy wsi Dziecinów (Łurzyce) i Radwanków Szlachecki (Kępa Radwankowska). Nie odpływa do Wisły.
Otwock – stacja kolejowa w Otwocku, w województwie mazowieckim, w Polsce. Ze stacji Otwock można dojechać elektrycznymi pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich do centrum Warszawy, Pilawy i Dęblina. W okresie wakacji dojechać można też do Trójmiasta i Kołobrzegu.
Kołbiel, Tadeusza Kościuszki 25
Kościół Świętej Trójcy w Kołbieli – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu mińskiego-św. Antoniego diecezji warszawsko-praskiej.
Otwock, Hugona Kołłątaja 80/82
Parafia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku należy do dekanatu Otwock-Kresy diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała w 1950 z podziału parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Kościół parafialny wybudowany w latach 80. XX wieku. Mieści się przy ulicy Kołłątaja.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół w stylu gotyku nadwiślańskiego, przy ul. Piotra Skargi 24 w Józefowie. Kościół jest wpisany do rejestru zabytków. W 1925 roku został wyposażony w organy i drewnianą ambonę.
Otwock, Armii Krajowej 8
Pensjonat Abrama Gurewicza (inna nazwa Willa Gurewiczanka) – drewniany budynek w stylu Świdermajer mieszczący się w Otwocku przy zbiegu ulic Filipowicza i Armii Krajowej.
Kościół mariawicki w Pogorzeli – nieczynna zdesakralizowana świątynia, będąca kiedyś użytkowana przez Kościół Katolicki Mariawitów.
Kołbiel, Jana Kilińskiego
Cmentarz żydowski w Kołbieli – znajduje się w lesie na północ od wsi, na przedłużeniu ulicy Kilińskiego, został założony w XIX wieku. Ma powierzchnię 0,5 ha.
Rezerwat przyrody Wyspy Zawadowskie - faunistyczny rezerwat przyrody utworzony w 1998 r., położony na południowym skraju Warszawy (w dzielnicach Wilanów oraz Wawer), w gminie Konstancin-Jeziorna oraz na terenie miasta Józefów w województwie mazowieckim. Zajmuje powierzchnię 530,28 ha.
Józefów, Błota, Księdza Wincentego Malinowskiego 34
Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego – kościół rzymskokatolicki w Józefowie-Błotach.
Rezerwat przyrody Wyspy Świderskie - faunistyczny rezerwat przyrody utworzony w 1998 r., położony w gminie Konstancin-Jeziorna oraz na terenach miast Karczew, Otwock i Józefów w województwie mazowieckim. Zajmuje powierzchnię 572,28 ha.
Józefów, Leśna 19
Willa Jakubówka – zabytkowy budynek znajdujący się w Józefowie, przy ulicy Leśnej 19.
Kościół św. Jana Chrzciciela – kościół rzymskokatolicki przy ulicy Jana Kasprowicza 2 w Józefowie–Michalinie. W 1994 roku powstała trzecia parafia na terenie Józefowa. Dnia 17 lipca 1994 ks. Biskup Ordynariusz poświęcił krzyż i plac pod budowę kaplicy, kościoła i domu parafialnego.

Strony