Powiat otwocki - Kościoły

Strony

Otwock, Mikołaja Kopernika 1
Kościół św. Wincentego à Paulo w Otwocku – świątynia rzymskokatolicka mieszcząca się przy ulicy Kopernika 1 w Otwocku.
Kołbiel, Tadeusza Kościuszki 25
Kościół Świętej Trójcy w Kołbieli – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu mińskiego-św. Antoniego diecezji warszawsko-praskiej.
Otwock, Hugona Kołłątaja 80/82
Parafia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku należy do dekanatu Otwock-Kresy diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała w 1950 z podziału parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Kościół parafialny wybudowany w latach 80. XX wieku. Mieści się przy ulicy Kołłątaja.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół w stylu gotyku nadwiślańskiego, przy ul. Piotra Skargi 24 w Józefowie. Kościół jest wpisany do rejestru zabytków. W 1925 roku został wyposażony w organy i drewnianą ambonę.
Kościół mariawicki w Pogorzeli – nieczynna zdesakralizowana świątynia, będąca kiedyś użytkowana przez Kościół Katolicki Mariawitów.
Kościół św. Jana Chrzciciela – kościół rzymskokatolicki przy ulicy Jana Kasprowicza 2 w Józefowie–Michalinie. W 1994 roku powstała trzecia parafia na terenie Józefowa. Dnia 17 lipca 1994 ks. Biskup Ordynariusz poświęcił krzyż i plac pod budowę kaplicy, kościoła i domu parafialnego.
Józefów, Błota, Księdza Wincentego Malinowskiego 34
Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego – kościół rzymskokatolicki w Józefowie-Błotach.
Karczew, Żaboklickiego
Kościół świętego Wita w Karczewie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Otwock-Kresy diecezji warszawsko-praskiej.
Otwock, Józefa Sowińskiego 17
Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Otwocku – należy do dekanatu otwockiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała w 1983 z podziału parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku. Kościół parafialny wybudowany w latach 90. XX wieku. Mieści się przy ulicy Sowińskiego.
Otwock, Ługi 58A
Parafia Miłosierdzia Bożego w Otwocku należy do dekanatu Otwock-Kresy diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała w 1989 z podziału parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Otwocku. Kościół parafialny wybudowany w latach 90. XX wieku. Mieści się przy ulicy Ługi.
Wiązowna, Kościelna 65
Parafia Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wiązownie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie otwockim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1589. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni. Aktualni wikariusze  :ks. Jacek Stefek i ks. Waldemar Kozłowski.
Celestynów, Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Celestynowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Otwock-Kresy diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1929. Mieści się przy placu Stefana Wyszyńskiego 3. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Otwock, Czerska 21
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku – należy do dekanatu Otwock-Kresy diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała w 1978 z podziału parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Kościół parafialny wybudowany w latach 90. XX wieku. Mieści się przy ulicy Czerskiej.
Glinianka, Wawrzyniecka 149
Parafia Świętego Wawrzyńca w Gliniance – parafia rzymskokatolicka w dekanacie otwockim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1556. Mieści się przy ulicy Wawrzynieckiej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Otwock, Kornela Ujejskiego 2
Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku – parafia należąca do dekanatu otwockiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała w 1983 z podziału parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Kościół parafialny wybudowany w latach 80. XX wieku.
Kościół świętych Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Osieck diecezji siedleckiej.
Parafia Wszystkich Świętych w Sobieniach-Jeziorach – parafia rzymskokatolicka w Sobieniach-Jeziorach. Parafia erygowana w 1806. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w 1806, rozbudowany w 1908 i 1982
Otwock, Michała Andriollego 73
Parafia błogosławionego Ignacego Kopotowskiego w Otwocku należy do dekanatu otwockiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała w 2005 z podziału parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Kościół parafialny w budowie od 2008. Mieści się przy ulicy Andriollego.
Kościół par. pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawicach – kościół został poświęcony 30 IX 1855 i mimo remontów w XIX i XX wieku zachował formę drewnianej mazowieckiej architektury sakralnej XVIII wieku. W 2013 była zmieniana drewniana elewacja kościoła.

Strony