Powiat grodziski - Atrakcje

Strony

Podkowa Leśna, Stawisko, Gołębia 1
Stawisko – nazwa majątku ziemskiego o powierzchni 18 hektarów, należącego w latach 1928-1980 do pisarza Jarosława Iwaszkiewicza, od 1980 siedziba Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, obecnie w granicach miasta Podkowa Leśna (województwo mazowieckie).
Grzegorzewice, Pałacowa 59
Telefon: +48468579803
Milanówek, Juliusza Słowackiego 6
Grodzisk Mazowiecki, pl. Zygmunta Starego 2a
Kościół świętej Anny w Grodzisku Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu grodziskiego archidiecezji warszawskiej.
Grodzisk Mazowiecki, Elizy Orzeszkowej 10
Parafia Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Grodzisku Mazowieckim. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1987. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 90. XX wieku.
Rezerwat przyrody im. Bolesława Hryniewieckiego – rezerwat przyrody położony na zachodnim skraju rezerwatu zamkniętego „Zaborów” utworzony w 1977 r. z inicjatywy Witolda Tyrakowskiego. Zajmuje powierzchnię 24,7 ha, jest otwarty dla turystów.
Grodzisk Mazowiecki, Generała Leopolda Okulickiego 8 / Parkowa 1
Kościół św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej – kościół rzymskokatolicki w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II 7. Kościół parafialny w parafii pod tym samym wezwaniem.
Grodzisk Mazowiecki – stacja kolejowa w Grodzisku Mazowieckim, w województwie mazowieckim w Polsce. Według klasyfikacji PKP posiada kategorię B.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Ojrzanowie – parafia rzymskokatolicka w Ojrzanowie. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Parafia została erygowana w 1473. Obecny kościół parafialny pochodzi z XVI wieku, wybudowany w stylu późnogotyckim.
Parów Sójek – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie miasta Podkowa Leśna w województwie mazowieckim. Celem ochrony jest zachowanie lasów liściastych z przewagą dębu i grabu o charakterze naturalnym z bogatym runem charakterystycznym dla żyznych siedlisk grądowych.
Rezerwat przyrody Zaborów im. Witolda Tyrakowskiego – zamknięty dla ruchu turystycznego rezerwat przyrody w Podkowie Leśnej utworzony w 1984. Graniczy z zabudową miasta od strony wschodniej obejmując powierzchnię 10,26 ha.
Milanówek, Królowej Jadwigi 5
Willa "Borówka" - willa w Milanówku, wybudowana w 1904 roku według projektu Władysława Kozłowskiego i Apoloniusza Nieniewskiego na zlecenie Artura Hosera. Jej oficjalny adres to ul. Królowej Jadwigi 5, jednak brama wjazdowa znajduje się od strony ul. Kościelnej.
Milanówek, Tadeusza Kościuszki 41
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku – kościół rzymskokatolicki w Milanówku, położony przy ul. Kościuszki 41, wzniesiony w latach 1910–1912. Od 1928 kościół parafialny parafii św. Jadwigi Śląskiej. W 1981 wpisany do rejestru zabytków.
Rezerwat przyrody Skulski Las – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Żabia Wola w województwie mazowieckim. dokument powołujący – M.P. z 1984 r. Nr 17, poz. 125
Milanówek, Grudowska 12
Willa "Perełka" w Milanówku - zabytkowa willa w Milanówku przy ul. Grudowskiej 12, wybudowana w 1911 roku.

Strony