Powiat grodziski - Atrakcje

Strony

Grzegorzewice, Pałacowa 59
Telefon: +48468579803
Podkowa Leśna, Stawisko, Gołębia 1
Stawisko – nazwa majątku ziemskiego o powierzchni 18 hektarów, należącego w latach 1928-1980 do pisarza Jarosława Iwaszkiewicza, od 1980 siedziba Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, obecnie w granicach miasta Podkowa Leśna (województwo mazowieckie).
Milanówek, Juliusza Słowackiego 6
Grodzisk Mazowiecki, Generała Leopolda Okulickiego 8 / Parkowa 1
Grodzisk Mazowiecki, pl. Zygmunta Starego 2a
Kościół świętej Anny w Grodzisku Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu grodziskiego archidiecezji warszawskiej.
Grodzisk Mazowiecki, Elizy Orzeszkowej 10
Parafia Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Grodzisku Mazowieckim. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1987. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 90. XX wieku.
Rezerwat przyrody im. Bolesława Hryniewieckiego – rezerwat przyrody położony na zachodnim skraju rezerwatu zamkniętego „Zaborów” utworzony w 1977 r. z inicjatywy Witolda Tyrakowskiego. Zajmuje powierzchnię 24,7 ha, jest otwarty dla turystów.
Rezerwat przyrody Skulski Las – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Żabia Wola w województwie mazowieckim. dokument powołujący – M.P. z 1984 r. Nr 17, poz. 125
Rezerwat przyrody Skulskie Dęby – leśny rezerwat przyrody położony w gminy Żabia Wola w województwie mazowieckim. Został powołany Zarządzeniem Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 12 listopada 1996 roku (M.P. z 1996 r. Nr 75, poz. 689) na powierzchni 30,07 ha.
Kościół św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej – kościół rzymskokatolicki w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II 7. Kościół parafialny w parafii pod tym samym wezwaniem.
Parów Sójek – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie miasta Podkowa Leśna w województwie mazowieckim. Celem ochrony jest zachowanie lasów liściastych z przewagą dębu i grabu o charakterze naturalnym z bogatym runem charakterystycznym dla żyznych siedlisk grądowych.
Rezerwat przyrody Zaborów im. Witolda Tyrakowskiego – zamknięty dla ruchu turystycznego rezerwat przyrody w Podkowie Leśnej utworzony w 1984. Graniczy z zabudową miasta od strony wschodniej obejmując powierzchnię 10,26 ha.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Ojrzanowie – parafia rzymskokatolicka w Ojrzanowie. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Parafia została erygowana w 1473. Obecny kościół parafialny pochodzi z XVI wieku, wybudowany w stylu późnogotyckim.
Milanówek, Królowej Jadwigi 5
Willa "Borówka" - willa w Milanówku, wybudowana w 1904 roku według projektu Władysława Kozłowskiego i Apoloniusza Nieniewskiego na zlecenie Artura Hosera. Jej oficjalny adres to ul. Królowej Jadwigi 5, jednak brama wjazdowa znajduje się od strony ul. Kościelnej.
Grodzisk Mazowiecki – stacja kolejowa w Grodzisku Mazowieckim, w województwie mazowieckim w Polsce. Według klasyfikacji PKP posiada kategorię B.

Strony