Powiat sochaczewski - Atrakcje

Strony

Paprotnia, Niepokalanów, Świętego Maksymiliana Marii Kolbego 5
Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie - kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, zbudowany w latach 1948-1954 w stylu modernistycznym według projektu krakowskiego architekta Zygmunta Gawlika.
Sochaczew, Plac Tadeusza Kościuszki 2
Ratusz w Sochaczewie - budowla klasycystyczna z lat 1825-1828 wybudowana według planów Bonifacego Witkowskiego. Powstał na miejscu murowanego ratusza powstałego w 1780 roku rozebranego po około 40 latach od powstania. Zniszczony w czasie I wojny światowej został odbudowany w 1918 roku.
Paprotnia, Niepokalanów, Świętego Maksymiliana Marii Kolbego
Klasztor Sióstr Niepokalanek w Szymanowie – klasztor i Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie w województwie mazowieckim.
Kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szymanowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w stylu neobarokowym w Szymanowie pochodzi z XVII wieku. Do rozmiarów dzisiejszych został rozbudowany w latach 1893-1907.
Wyspy Zakrzewskie – faunistyczny rezerwat przyrody położony na terenie gmin: Słubice, Iłów, Mała Wieś i Bodzanów w województwie mazowieckim.
Sochaczew, Gawłów, Gawłowska 148
Paprotnia, Świętego Maksymiliana Kolbe
Niepokalanów – franciszkański klasztor-sanktuarium ("Gród Maryi"), położony na terenie archidiecezji warszawskiej, w miejscowości Paprotnia w gminie Teresin, w powiecie sochaczewskim. Klasztor, zajmujący powierzchnię 28 ha, znajduje się przy linii kolejowej Warszawa-Łowicz, w odległości ok.
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli koło Sochaczewa – obecnie muzeum biograficzne, w skład którego wchodzi oficyna (tzw. dworek) oraz 7-hektarowy park krajobrazowy nad rzeką Utratą.
Sochaczew, Bartosza Głowackiego 2
Pomnik Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli - pomnik znajdujący się w parku, w pobliżu domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Autorem dzieła jest Józef Gosławski. Projekt wykonany został w 1955 roku, zaś odsłonięcie pomnika nastąpiło 13 lipca 1969.
Sochaczew, Sierpniowa
Cmentarz żydowski w Sochaczewie – został założony najprawdopodobniej na przełomie XV i XVI wieku (pierwsze wzmianki o nim pochodzą z drugiej połowy XVI wieku) i znajduje się przy obecnej ulicy Sierpniowej. Ma powierzchnię 2,8 ha. Pierwotnie służył jako miejsce pochówków także dla Żydów warszawskich.
Sochaczew, Towarowa 7
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jest oddziałem Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i uzyskało status muzeum w 1984, ekspozycję otwarto w 1986. Muzeum mieści się w siedzibie dawnej Powiatowej Kolei Sochaczewskiej uruchomionej w 1922.
Kozłów Biskupi, Nadrzeczna 2
Telefon: +48 517 017 737
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim - parafia należąca do dekanatu Sochaczew-Matki Bożej Nieustającej Pomocy diecezji łowickiej. Erygowana w 1226. Mieści się przy ulicy Nadrzecznej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.

Strony