Sochaczew

0

Sochaczew – miasto powiatowe w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Sochaczew, Plac Tadeusza Kościuszki 2
Ratusz w Sochaczewie - budowla klasycystyczna z lat 1825-1828 wybudowana według planów Bonifacego Witkowskiego. Powstał na miejscu murowanego ratusza powstałego w 1780 roku rozebranego po około 40 latach od powstania. Zniszczony w czasie I wojny światowej został odbudowany w 1918 roku.
Sochaczew, Gawłów, Gawłowska 148
Sochaczew, Bartosza Głowackiego 2
Sochaczew, Sierpniowa
Cmentarz żydowski w Sochaczewie – został założony najprawdopodobniej na przełomie XV i XVI wieku (pierwsze wzmianki o nim pochodzą z drugiej połowy XVI wieku) i znajduje się przy obecnej ulicy Sierpniowej. Ma powierzchnię 2,8 ha. Pierwotnie służył jako miejsce pochówków także dla Żydów warszawskich.
Sochaczew, Towarowa 7
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jest oddziałem Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i uzyskało status muzeum w 1984, ekspozycję otwarto w 1986. Muzeum mieści się w siedzibie dawnej Powiatowej Kolei Sochaczewskiej uruchomionej w 1922.
Sochaczew, Trojanów, Aleja 600-lecia 86
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sochaczewie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sochaczew-św. Wawrzyńca diecezji łowickiej. Znajduje się w dzielnicy Sochaczewa - Trojanowie.