Powiat sierpecki - Atrakcje

Strony

Sierpc, Wojska Polskiego 28
Sierpc, Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Ratusz w Sierpcu – sierpecki ratusz został wybudowany w 1841 roku w stylu klasycystycznym. Jest dwukondygnacyjny, nakryty jest dwuspadowym blaszanym dachem. Wybudowany został z cegły. Jest otynkowany i podpiwniczony. Został wybudowany na planie czworokąta.
Sierpc, Partyzantów
Kościół parafialny św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu – rzymskokatolicki gotycko-barokowy kościół na Starym Mieście w Sierpcu, pomiędzy ulicami Farną, Biskupa Floriana i Benedyktyńską.
Sierpc, pl. Wolskiego
Kościół filialny pw. Ducha Świętego w Sierpcu – gotycki kościół na Starym Mieście w Sierpcu, przy północnym krańcu placu Fryderyka Chopina.
Kościół pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Sierpcu - siedziba parafii św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu
Gozdowo, Gozdawy 33
Kościół Wszystkich Świętych w Gozdowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu bielskiego diecezji płockiej.
Rościszewo, Jana Pawła II 18
Parafia Świętego Józefa w Rościszewie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie sierpeckim. Została erygowana w XIV wieku. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II.
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Szczutowie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie sierpeckim. Została erygowana w 1415. Mieści się przy ulicy 3 Maja.
Jezioro Urszulewskie - położone jest na pograniczu powiatu rypińskiego i powiatu sierpeckiego, we wsi Urszulewo.
Sierpc, Władysława Jagiełły
Cmentarz żydowski w Sierpcu – pierwszy kirkut w tym miejscu, na skarpie rzeki Sierpienicy, został założony zapewne już w XVI wieku. Pisemne wzmianki pochodzą jednak z okresu wieku XVIII.
Sierpc, 11 Listopada
Synagoga w Sierpcu – główna synagoga sierpeckiej, ortodoksyjnej gminy żydowskiej, znajdująca się dawniej u wylotu dzisiejszej ulicy Żwirki i Wigury, przy zakręcie ulicy 11 Listopada do skrzyżowania ulic Reymonta, Kilińskiego i Górnej.
Parafia Świętego Marcina w Zawidzu Kościelnym - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie sierpeckim. Została erygowana w XIV wieku. Mieści się przy ulicy Zacisze.
Parafia pw. św. Mateusza w Ligowie – parafia diecezji płockiej, należąca do dekanatu tłuchowskiego. Odpust parafialny związany z patronem parafii obchodzony jest w 1. niedzielę po 21 września, a z tytułem kościoła 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Strony