Powiat płocki - Atrakcje

Strony

Pałac w Słubicach – pałac położony w Słubicach w powiecie płockim.
Pałac w Studzieńcu – położony w miejscowości Studzieniec w gminie Słubice powiecie płockim.
Pałac w Nowym Duninowie – położony w Nowym Duninowie w powiecie płockim. Wybudowany w latach 1862–1876 w stylu neorenesansowym. W latach 1945–1994 mieściła się tu szkoła podstawowa. Obecnie pałac jest w ruinie.
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Starej Białej – świątynia w diecezji płockiej, w dekanacie płockim zachodnim.
Kościół Matki Bożej Różańcowej i świętego Stanisława Biskupa w Drobinie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Drobin, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu raciążskiego diecezji płockiej.
Parafia Świętego Mikołaja w Nowym Duninowie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie gostynińskim. Została erygowana w XIV wieku.
Pałac w Łącku – pałac wybudowany w latach 1872-1873 w stylu neorenesansowym w Łącku (województwo mazowieckie). Pałac jest elementem zespołu pałacowego z drugiej połowy XIX w., w skład którego wchodzi jeszcze park.
Bielsk, Plac Wolności 20A
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Bielsku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu bielskiego diecezji płockiej. Jedyny rejestrowany zabytek wsi.
Rezerwat przyrody Kępa Antonińska – faunistyczny rezerwat przyrody położony na terenie gmin: Iłów, Mała Wieś i Wyszogród w województwie mazowieckim.
Kościół Matki Boskiej Anielskiej – kościół należący do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Znajduje się w mieście Wyszogród, w województwie mazowieckim.
Rezerwat przyrody Kępa Rakowska – rezerwat przyrody położony w gminach Iłów i Wyszogród w województwie mazowieckim.
Parafia św. Małgorzaty w Rokiciu - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie dobrzyńskim nad Wisłą.

Strony