Powiat płocki - Atrakcje

Strony

Pałac w Słubicach – pałac położony w Słubicach w powiecie płockim.
Pałac w Studzieńcu – położony w miejscowości Studzieniec w gminie Słubice powiecie płockim.
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Starej Białej – świątynia w diecezji płockiej, w dekanacie płockim zachodnim.
Pałac w Nowym Duninowie – położony w Nowym Duninowie w powiecie płockim. Wybudowany w latach 1862–1876 w stylu neorenesansowym. W latach 1945–1994 mieściła się tu szkoła podstawowa. Obecnie pałac jest w ruinie.
Kościół Matki Bożej Różańcowej i świętego Stanisława Biskupa w Drobinie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Drobin, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu raciążskiego diecezji płockiej.
Parafia Świętego Mikołaja w Nowym Duninowie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie gostynińskim. Została erygowana w XIV wieku.
Bielsk, Plac Wolności 20A
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Bielsku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu bielskiego diecezji płockiej. Jedyny rejestrowany zabytek wsi.
Kościół Matki Boskiej Anielskiej – kościół należący do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Znajduje się w mieście Wyszogród, w województwie mazowieckim.
Staroźreby, Kościelna 31
Parafia Świętego Onufrego w Staroźrebach - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie bielskim. Została erygowana około 1402. Mieści się przy ulicy Kościelnej, pod numerem 31.
Słubice, Wiślana 1
Kościół św. Marcina w Słubicach - kościół w diecezji łowickiej o wyznaniu katolickim. Zbudowany w 1791 roku, a poświęcony w 1854. Zbudowany z kamienia i cegły. Na samym szczycie wieży znajduje się zegar który założono w 2004 roku. Wieża kościoła wynosi 13 i pół metra wysokości nad ziemią.
Gąbin, Stary Rynek 16
Ratusz w Gąbinie – zabytkowa siedziba władz miejskich znajdująca się przy wschodniej pierzei dawnego rynku. Jest to budowla klasycystyczna wzniesiona w 1836 roku zapewne według projektu Jakuba Kubickiego. Wyremontowana została w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Rezerwat przyrody Kępa Antonińska – faunistyczny rezerwat przyrody położony na terenie gmin: Iłów, Mała Wieś i Wyszogród w województwie mazowieckim.

Strony