Powiat pułtuski - Atrakcje

Strony

Pułtusk, Marii Konopnickiej 1
Bazylika kolegiacka Zwiastowania NMP w Pułtusku została ufundowana przez biskupa płockiego Pawła Giżyckiego w 1449. 0d tego czasu jest drugą w hierarchii – po katedrze płockiej – świątynią w diecezji płockiej.
Pułtusk, Szkolna 11
Telefon: +48 23 692 90 00
Zamek w Pułtusku – zamek w stylu renesansowym, usytuowany na niewielkim wzgórzu nad Narwią.
Dwór w Klukowie – ruiny dworu z początku XX w. położone w miejscowości Klukowo (gmina Świercze). Znajduje się kilkanaście kilometrów od Pułtuska w województwie mazowieckim. Dwór w Klukowie jest wpisany do rejestru zabytków NID (nr rej. A-256 z 14.01.1992). ↑ 1,01,1 Rejestr zabytków, NID
Rezerwat przyrody Stawinoga – faunistyczny rezerwat przyrody położony we wsi Stawinoga, w gminie Zatory w powiecie pułtuskim (województwo mazowieckie).
Kościół pw. św. Rocha w Sadykrzu – kościół filialny parafii w Obrytem, położony we wsi Sadykierz, w gminie Obryte.
Parafia Świętego Stanisława BM w Klukowie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie nasielskim. Została erygowana w XIV wieku.
Kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Pokrzywnicy – katolicki kościół położony na wzniesieniu, w centralnej części Pokrzywnicy.
Koścół parafialny Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Obrytem, erygowanej w 1398 r.
Dwór w Gładczynie – neoklasycystyczny dwór z przełomu XIX i XX w. położony we wsi Gładczyn
Rezerwat Przyrody Dzierżenińska Kępa - rezerwat przyrody utworzony w 1991 r. w pobliżu miejscowości Dzierżenin na terenie gminy Pokrzywnica w powiecie pułtuskim. Celem ochrony jest zachowanie miejsc lęgowych ptaków wodno-błotnych.
Kościół znajduje się we wsi Winnica w powiecie pułtuskim w województwie mazowieckim
Pułtusk, Piotra Skargi 2
Kolegium Jezuitów w Pułtusku – kolegium prowadzone przez jezuitów w Pułtusku w latach 1565-1773.
Pułtusk, Piaskowa 16
Parafia Miłosierdzia Bożego w Pułtusku – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji płockiej, w dekanacie pułtuskim. Obejmuje swoim zasięgiem Popławy - dzielnicę Pułtuska. Siedzibą parafii jest kościół pw. Miłosierdzia Bożego.

Strony