Powiat warszawski zachodni - Atrakcje

Strony

Kampinoski Park Narodowy – polski park narodowy utworzony w 1959 roku w województwie warszawskim (obecnie województwo mazowieckie). 21 stycznia 2000 KPN został wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO.
Ratusz w Błoniu – ratusz miasta Błonie w woj. mazowieckim, mieszczący się we wschodniej pierzei rynku. Budynek powstał w latach 1842 – 1843, według projektu architekta Henryka Marconiego. Został wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu jako typowa budowla klasycystyczna.
Zaborów, Kościelna 6
Pałac Goldstandów w Zaborowie – pałac w Zaborowie, będący pierwotnie własnością rodziny Goldstandów.
Ożarów Mazowiecki, Poznańska 183
Telefon: +48227221088
Parafia Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Ożarowie Mazowieckim. Obsługiwana przez księży Pallotynów.
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Błoniu - mariawicka parafia diecezji warszawsko-płockiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Parafia Najświętszej Marii Panny w Rokitnie – parafia rzymskokatolicka znajduje się w województwie mazowieckim, powiat warszawski – zachodni, gmina Błonie.
Leszno, Fabryczna 1
Pałac Łuszczewskich – późnobarokowy pałac położony w Lesznie, w powiecie warszawskim zachodnim w województwie mazowieckim, wzniesiony w 1 połowie XVIII wieku dla Łuszczewskich h. Pierzchała..
Atomowa Kwatera Dowodzenia to opuszczony obiekt wojskowy, zlokalizowany w Puszczy Kampinoskiej na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w Laskach w rejonie Dąbrowy Leśnej, w sąsiedztwie wydmy Łuże. Obiekt ten, niedokończony, służyć miał jako stanowisko dowodzenia na wypadek wojny atomowej.
Pilaszków, Nowowiejska 137
Muzeum Dworu Polskiego – muzeum w miejscowości Pilaszków istniejące od 1995 poświęcone lokalnemu dworkowi oraz dworom polskim. Muzeum działa przy Domu Opiekuńczo-Leczniczym Fundacji Kościelnej Rady Gospodarczej.
Rezerwat Przyrody Wolica - rezerwat przyrody utworzony w 1984 r. na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, w powiecie warszawskim zachodnim. Celem ochrony jest zachowanie łęgu jesionowo-wiązowego i fragmentu grądu niskiego w dolinie rzeki Utraty.
Leszno, Sochaczewska 67
Parafia św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Różańcowej w Lesznie – mariawicka parafia diecezji warszawsko-płockiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Parafia Świętego Franciszka z Asyżu w Izabelinie – parafia rzymskokatolicka w Izabelinie. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy ul. 3 Maja 83.
Kościół pw. św. Anny w Zaborowie – kościół parafialny, wzniesiony w 1791 roku w Zaborowie według projektu Hilarego Szpilowskiego w miejscu wcześniejszych świątyń.
Błonie, Jana Pawła II 7
Kościół Świętej Trójcy w Błoniu – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ul. Jana Pawła II w Błoniu.
Laski, Brzozowa 75
Cmentarz leśny w Laskach, nazywany inaczej cmentarzem zakładowym, znajduje się w Laskach w gminie Izabelin, na terenie Zakładu dla Niewidomych.
Zbiornik Mokre Łąki – jezioro antropogeniczne utworzone w Truskawiu w gminie Izabelin w południowo-wschodniej części Kampinoskiego Parku Narodowego. Pod tą samą nazwą kryją się także pobliskie uroczysko oraz gminna oczyszczalnia ścieków.
Łysa Góra – niewielkie niezalesione wzniesienie, w granicach administracyjnych miasta Błonie (północno-wschodnia część), położone na Równinie Łowicko-Błońskiej, na wschodniej krawędzi doliny rzeki Utraty.
Pilaszków, Nowowiejska 137
Muzeum Dworu Polskiego – muzeum w miejscowości Pilaszków istniejące od 1995 poświęcone lokalnemu dworkowi oraz dworom polskim.
Dwór w Lipkowie – klasycystyczny dwór położony we wsi Lipków w gminie Stare Babice w województwie mazowickiem, w pobliżu Puszczy Kampinoskiej i niedaleko drogi Warszawa-Sochaczew. Obecnie mieści się w nim plebania.

Strony