Powiat warszawski zachodni - Architektura

Strony

Ratusz w Błoniu – ratusz miasta Błonie w woj. mazowieckim, mieszczący się we wschodniej pierzei rynku. Budynek powstał w latach 1842 – 1843, według projektu architekta Henryka Marconiego. Został wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu jako typowa budowla klasycystyczna.
Zaborów, Kościelna 6
Pałac Goldstandów w Zaborowie – pałac w Zaborowie, będący pierwotnie własnością rodziny Goldstandów.
Ożarów Mazowiecki, Poznańska 183
Telefon: +48227221088
Parafia Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Ożarowie Mazowieckim. Obsługiwana przez księży Pallotynów.
Parafia Najświętszej Marii Panny w Rokitnie – parafia rzymskokatolicka znajduje się w województwie mazowieckim, powiat warszawski – zachodni, gmina Błonie.
Leszno, Fabryczna 1
Pałac Łuszczewskich – późnobarokowy pałac położony w Lesznie, w powiecie warszawskim zachodnim w województwie mazowieckim, wzniesiony w 1 połowie XVIII wieku dla Łuszczewskich h. Pierzchała..
Pilaszków, Nowowiejska 137
Muzeum Dworu Polskiego – muzeum w miejscowości Pilaszków istniejące od 1995 poświęcone lokalnemu dworkowi oraz dworom polskim. Muzeum działa przy Domu Opiekuńczo-Leczniczym Fundacji Kościelnej Rady Gospodarczej.
Dwór w Lipkowie – klasycystyczny dwór położony we wsi Lipków w gminie Stare Babice w województwie mazowickiem, w pobliżu Puszczy Kampinoskiej i niedaleko drogi Warszawa-Sochaczew. Obecnie mieści się w nim plebania.
Błonie, Cypriana Kamila Norwida 1
Ożarów Mazowiecki, Księcia Józefa Poniatowskiego 1
Dworek Reicherów – parterowy, klasycystyczny dwór zbudowany w XIX w. w Ożarowie Mazowieckim dla ówczesnych właścicieli folwarku Ożarów – Deskurów. Dwór otoczony był niegdyś pięknym parkiem krajobrazowym.
Ołtarzew, Jana Kilińskiego 20
Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie - seminarium duchowne w którym przez sześć lat kształcą się pallotyńscy alumni: przyszli księża, katecheci i misjonarze.
Kampinos, Fryderyka Chopina 17a

Strony