Powiat ciechanowski - Architektura

Strony

Zamek w Ciechanowie – zamek zbudowany w XIV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III na bagnistym terenie, w Ciechanowie. Jego mury o wysokości 10 m są zbudowane na planie prostokąta. W narożnikach znajdują się dwie okrągłe baszty.
Ciechanów, Plac Jana Pawła II 6
Telefon: +48236723241
Ratusz w Ciechanowie – ratusz miasta Ciechanów w woj. mazowieckim, mieszczący się na północnej stronie rynku. Budynek powstał w 1844 r. według projektu architekta Henryka Marconiego w stylu neogotyckim.
Dwór w Koźniewie Wielkim — późnobarokowy, modrzewiowy dwór szlachecki z drugiej połowy XVIII w., położony we wsi Koźniewo Wielkie w gminie Sońsk. Należy do najcenniejszych i największych dworów drewnianych na Mazowszu.
Wieża ciśnień w Ciechanowie - wieżowy zbiornik wyrównawczy zaprojektowany przez warszawskiego architekta Jerzego Michała Bogusławskiego w 1972 r. przy współudziale konstruktora dr. Jerzego Wiblika, Stanisława Gajowniczka oraz Bohdana Szczeszeka, technologia : inż. Stanisław Majkowski.
Ciechanów, 11 Pułku Ułanów Legionowych 41
Pomnik Walki-Męczeństwa-Zwycięstwa – pomnik w Ciechanowie.
Ulica Warszawska to główna ulica handlowa Ciechanowa. Łączy plac Jana Pawła II (dawniej Rynek) z placem Tadeusza Kościuszki. W 2009 roku planowany jest remont ulicy i zmiana jej w deptak.
Gołotczyzna, Aleksandra Świętochowskiego 16A
Gołotczyzna, Aleksandra Świętochowskiego 16
Ciechanów, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego

Strony