Powiat żyrardowski - Architektura

Strony

Pałac Sobańskich w Guzowie – pałac położony w Guzowie w powiecie żyrardowskim, uznawany za jedną z najciekawszych neorenesansowych rezydencji zbudowanych na Mazowszu w XIX wieku.
Zespół pałacowo-parkowy w Radziejowicach – pałac w stylu klasycystycznym wraz z otaczającym go parkiem, położone we wsi Radziejowice w powiecie żyrardowskim. Od 1965 roku pełni funkcję domu pracy twórczej dla twórców kultury. Pałac mieści także sale muzealne i galerię wystaw czasowych.
Zespół pałacowo-parkowy w Osuchowie – pałac w stylu neoklasycystycznym wraz z otaczającym go około 20-hektarowym parkiem, położony we wsi Osuchów w gminie Mszczonów w województwie mazowieckim. W parku znajdują się okazy pomnikowych dębów, lip, modrzewi, platanów, jaworów i wiązów (zob.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miedniewicach – parafia należąca do dekanatu Wiskitki diecezji łowickiej. Erygowana w 1919. Mieści się pod numerem 90. Duszpasterstwo w niej prowadzą ojcowie Franciszkanie Konwentualni.
Żyrardów, Plac Jana Pawła II 5
Mszczonów, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
Telefon: +48468582820
Żyrardów, Bolesława Limanowskiego 44
Żyrardów, Gabriela Narutowicza 42
Żyrardów, Gabriela Narutowicza 35
Żyrardów, Plac Jana Pawła II 4
Kantoratschule – jeden z zabytkowych budynków należących do XIX wiecznej osady fabrycznej w Żyrardowie, zbudowany w latach 1896-1899 z przeznaczeniem na szkołę. Mieści się na rogu ulicy Gabriela Narutowicza i placu Jana Pawła II, za Domem Ludowym w Żyrardowie (dzisiejszym Centrum Kultury).

Strony