Powiat żyrardowski - Kościoły

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miedniewicach – parafia należąca do dekanatu Wiskitki diecezji łowickiej. Erygowana w 1919. Mieści się pod numerem 90. Duszpasterstwo w niej prowadzą ojcowie Franciszkanie Konwentualni.
Żyrardów, Gabriela Narutowicza 30
Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie (kościół farny) - główny kościół rzymskokatolicki Żyrardowa, a zarazem jedna z największych budowli sakralnych na Mazowszu.
Mszczonów, Tarczyńska 54/62
Parafia św. Ojca Pio w Mszczonowie – parafia należąca do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej. Została erygowana w 2008. Nabożeństwa sprawowane są w tymczasowej kaplicy przy ulicy Tarczyńskiej.
Radziejowice, Jakuba Kubickiego 3
Parafia Świętego Kazimierza Królewicza w Radziejowicach - parafia należąca do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej. Erygowana w 1826. Mieści się przy ulicy Kubickiego. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Wiskitki, Plac Wolności 33
Kościół Wszystkich Świętych i świętego Stanisława w Wiskitkach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wiskitki diecezji łowickiej.
Osuchów, Mszczonowska 29
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osuchowie - parafia należąca do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej. Mieści się przy ulicy Mszczonowskiej. Obecnym proboszczem jest ksiądz Jerzy Witkowski.
Lutkówka, Kościelna 4
Parafia Trójcy Świętej w Lutkówce - rzymskokatolicka parafia dekanatu mszczonowskiego, diecezji łowickiej, metropolii łódzkiej. W Lutkówce znajduje się również mariawicka parafia pw. Trójcy Przenajświęteszej.
Kościół Chrześcijan Baptystów w Żyrardowie – kościół baptystyczny w Żyrardowie, w województwie mazowieckim. Należy do okręgu centralnego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP.
Mszczonów, Kościelna 6
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej.
Żyrardów, Kościelna 12
Kościół pw. św. Karola Boromeusza - najstarszy kościół pierwszej parafii rzymskokatolickiej w Żyrardowie, wzniesiony w 1891 ze środków Karola Dittricha jr. w stylu neogotyckim.
Żyrardów, Stefana Żeromskiego 7
Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Żyrardowie, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu Żyrardów diecezji łowickiej.
Żyrardów, Salezjańska 7
Parafia św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie – parafia znajduje się na terenie dekanatu Żyrardów w diecezji łowickiej. Powstała 15 października 1989. Jest najmłodszą w mieście. Prowadzą ją księża Salezjanie.
Puszcza Mariańska, Stanisława Papczyńskiego 5
Parafia Świętego Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej - parafia należąca do dekanatu Wiskitki diecezji łowickiej. Erygowana w 1917. Mieści się przy ulicy księdza Stanisława Papczyńskiego. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża Marianie.
Żyrardów, Żeromskiego 7c
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Żyrardowie – ewangelicko-augsburska parafia w Żyrardowie, należąca do diecezji warszawskiej. Mieści się przy ulicy Żeromskiego.