Powiat siedlecki - Kościoły

Strony

Mokobody, Plac Chreptowicza 6
Kościół świętej Jadwigi w Mokobodach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Suchożebry diecezji siedleckiej.
Wiśniew, Siedlecka 20
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie – parafia rzymskokatolicka w Wiśniewie. Parafia erygowana w 1920. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1945-1954. Mieści się przy ulicy Siedleckiej.
Kotuń, Kościelna 4
Parafia Świętego Antoniego w Kotuniu – parafia rzymskokatolicka w Kotuniu. Parafia erygowana w 1922. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1948-1953, konsekrowany w 1954. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Paprotnia, Jana Pawła II 3
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Paprotni – parafia rzymskokatolicka w Paprotni.
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Suchożebrach – parafia rzymskokatolicka w Suchożebrach. Parafia erygowana w 1422. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w 1772.
Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Domanicach – kościół parafialny w Domanicach. Około 1596 wzniesiony został kościół drewniany, afiliowany do kościoła parafialnego w Łukowie. Samodzielna parafia utworzona została w 1747 r.
Cerkiew św. Szymona Słupnika w Czołomyjach – murowana świątynia z 1859 roku, pierwotnie cerkiew unicka, w latach 1875-1919 cerkiew prawosławna, obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny pw. śś. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.
Parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Anny w Knychówku – parafia rzymskokatolicka w Knychówku, w dekanacie drohiczyńskim diecezji drohiczyńskiej.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niwiskach – parafia rzymskokatolicka w Niwiskach.
Kościół świętego Michała Archanioła w Mordach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łosice diecezji siedleckiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – mariawicki kościół parafialny w diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Seroczynie – parafia rzymskokatolicka w Seroczynie. Parafia erygowana w 1547. Obecny kościół parafialny neogotycki, wybudowany w latach 1909-1913. Mieści się przy ulicy Mińskiej.
Parafia św. Mikołaja w Pruszynie - parafia została założona w 1430 roku. Liczba wiernych 1723 osób. Należy do dekanatu Zbuczyn diecezji siedleckiej.
Wodynie, Siedlecka 64
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wodyniach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Domanice diecezji siedleckiej.
Skórzec, Siedlecka 11
Parafia Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Skórcu – parafia rzymskokatolicka w Skórcu. Parafia erygowana w 1711. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w 1794. Mieści się przy ulicy Siedleckiej.
Przesmyki, Gabriela Narutowicza 1
Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Przesmykach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie łosickim. Parafia erygowana w 1224 roku. Obecny kościół parafialny drewniany, wybudowany w 1776. Styl - barokowy.
Zbuczyn, Siedlecka 1
Kościół świętego Stanisława i Aniołów Stróżów w Zbuczynie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Zbuczyn diecezji siedleckiej.

Strony