Powiat przasnyski - Kościoły

Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu - najdawniejsza świątynia Przasnysza i najstarszy obiekt zabytkowy miasta, zaliczany dawniej do klasy II. Patronem parafii jest św. Wojciech.
Kościół klasztorny św. Klary i Józefa w Przasnyszu usytuowany jest w zachodniej części miasta, przy ul. Piłsudskiego.
Kościół św. Dominika w Krzynowłodze Małej – kościół pw. św. Dominika we wsi Krzynowłoga Mała.
Parafia św. Mateusza w Zielonej – rzymskokatolicka parafia w dekanacie przasnyskim, w diecezji płockiej.
Parafia Św. Stanisława Kostki w Rostkowie - erygowana 20 sierpnia 1967 r. przez biskupa Bogdana Sikorskiego w czasie uroczystości 400-lecia śmierci św. Stanisława Kostki. Parafia znajduje się w diecezji płockiej, w dekanacie przasnyskim z siedzibą w Rostkowie.
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Chorzelach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Chorzele diecezji łomżyńskiej.
Parafia św. Stanisława BM w Czernicach Borowych - rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie przasnyskim należącym do diecezji płockiej z siedzibą w Czernicach Borowych.
Przasnysz, Aleja Jana Pawła II
Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie przasnyskim należącym do diecezji płockiej.
Parafia św. Macieja w Pawłowie Kościelnym - rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie przasnyskim należącym do diecezji płockiej z siedzibą w Pawłowie Kościelnym.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Węgrze - rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie przasnyskim należącym do diecezji płockiej z siedzibą w Węgrze.
Parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika – erygowana 12 września 1908 r.za pośrednictwem biskupa Juliana Nowowiejskiego w Świętym Miejscu w diecezji płockiej, w dekanacie przasnyskim. Kościół pw.