Powiat piaseczyński - Kościoły

Strony

Piaseczno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10
Kościół świętej Anny w Piasecznie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu piaseczyńskiego archidiecezji warszawskiej.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górze Kalwarii – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu czerskiego archidiecezji warszawskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Konstancin-Jeziorna, Środkowa 15
Telefon: +48227546754
Kościół Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie – jeden z rzymskokatolickich kościołów parafialnych w mieście Konstancin-Jeziorna, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu konstancińskiego archidiecezji warszawskiej. Mieści się w dzielnicy Skolimów.
Parafia Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie – parafia rzymskokatolicka w Konstancinie-Jeziornie, w dzielnicy Klarysew. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Górze Kalwarii – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu czerskiego archidiecezji warszawskiej. Nazywany jest kościołem "Na Górce".
Czersk, Plac Tysiąclecia 14
Parafia Przemienienia Pańskiego w Czersku – parafia rzymskokatolicka w Czersku. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy Placu Tysiąclecia. Parafia została erygowana w 1242. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 1805-1806.
Tarczyn, Oszkiela 5
Telefon: +48227277066
Kościół świętego Mikołaja w Tarczynie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Tarczyn, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu tarczyńskiego archidiecezji warszawskiej.
Kościół Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jeziornie Fabrycznej-Mirkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu konstancińskiego archidiecezji warszawskiej. Znajduje się w Konstancinie-Jeziornie, na osiedlu Mirków.
Konstancin-Jeziorna, Józefa Piłsudskiego 54
Telefon: +48227564245
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie-Jeziornie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu konstancińskiego archidiecezji warszawskiej.
Magdalenka, Księdza Kanonika Henryka Słojewskiego 19
Parafia świętej Marii Magdaleny w Magdalence – parafia rzymskokatolicka w Magdalence. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy ulicy Księdza Słojewskiego. Parafia została erygowana w 1934. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 1938-1939.
Góra Kalwaria, Papczyńskiego 6
Kościół Wieczerzy Pańskiej w Górze Kalwarii, zwany Wieczernikiem, noszący również wezwanie Opatrzności Bożej – rzymskokatolicki kościół filialny należący do księży Marianów. Znajduje się w dekanacie czerskim archidiecezji warszawskiej.
Piaseczno, Słowicza 1
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie – parafia rzymskokatolicka w Piasecznie, obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1990. Obecny kościół parafialny został wybudowany w latach 90. XX wieku. Mieści się przy ulicy Słowiczej.
Stara Iwiczna, Słoneczna 9
Telefon: +48 22 757 06 10

Strony