Piaseczno

0

Piaseczno – miasto powiatowe połozone w woj. mazowieckim w sąsiedztwie warszawskiej dzielnicy Ursynów,

Warto zobaczyć

Piaseczno, Plac marszałka Józefa Piłsudskiego 1
Ratusz w Piasecznie - zbudowany w 1824 roku w stylu klasycystycznym. Projektantem był Hilary Szpilowski. Pobyt w mieście posła tureckiego w 1777 roku upamiętniono umieszczając na wieży ratuszowej półksiężyc (przed 1914). Obecnie pełni funkcję Urzędu Stanu Cywilnego.
Piaseczno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10
Kościół świętej Anny w Piasecznie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu piaseczyńskiego archidiecezji warszawskiej.
Piaseczno, Zenona Miriama Przesmyckiego 38
Piaseczno, Tadeusza Kościuszki
Cmentarz rzymskokatolicki w Piasecznie – cmentarz miejscowej parafii pod wezwaniem św. Anny. Został założony na przełomie XVIII i XIX wieku na terenach podmiejskich ówczesnego Piaseczna. Wcześniej zmarli byli grzebani w pobliżu kościoła parafialnego.
Piaseczno, Juliana Tuwima
Cmentarz żydowski w Piasecznie – został założony w 1868 lub 1869. Znajduje się w zachodniej części miejscowości, przy ul. Juliana Tuwima. Dojście na teren cmentarza jest oznaczone znakami informacji miejskiej oraz znakiem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Jest otoczony zabudową jednorodzinną.
Piaseczno, Zalesie Dolne, Anny Jagiellonki 10
Piaseczno – stacja kolejowa w Piasecznie, w województwie mazowieckim, w Polsce.
Piaseczno, Słowicza 1
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie – parafia rzymskokatolicka w Piasecznie, obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1990. Obecny kościół parafialny został wybudowany w latach 90. XX wieku. Mieści się przy ulicy Słowiczej.