Powiat zwoleński

0

Powiat zwoleński - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie – muzeum biograficzne poświęcone Janowi Kochanowskiemu, otwarte w roku 1961. Ekspozycja obejmowała wówczas hall i cztery pokoje. Od 1975 roku oddział Muzeum Okręgowego w Radomiu. Kierownikiem jest mgr Maria Jaskot.
Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kowalkowie - jedna z 9 parafii dekanatu iłżeckiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Floriana w Łagowie Kozienickim – jedna z 11 parafii dekanatu zwoleńskiego diecezji radomskiej.
Zwoleń, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 30
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zwoleńskiego diecezji radomskiej.
Borowiec – rezerwat przyrody położony w Andrzejowie (przysiółek Borowiec i otaczające go tereny) w powiecie zwoleńskim. Obejmuje on fragment doliny Zwolenki w pobliżu jej ujścia do Wisły na pograniczu Równiny Radomskiej i Małopolskiego Przełomu Wisły.
Policzna, Błogosławionego Kazimierza Sykulskiego 1
Parafia świętego Stefana w Policznie – jedna z 12 parafii rzymskokatolickich dekanatu czarnoleskiego diecezji radomskiej znajdująca się w Policznie.
Rezerwat przyrody Okólny Ług – rezerwat przyrody, utworzony w roku 2001, położony na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego, torfowiskowy, częściowy o pow. 168,94 ha. Znajduje się 2 km na zachód od wsi Wilczowola leżącej przy drodze .
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Tczowie – Jedna z 11 parafii dekanatu zwoleńskiego diecezji radomskiej. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Jasieniec Solecki, Jasieniec-Kolonia 124
Parafia Nieokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Jasieńcu Soleckim – jedna z 11 parafii dekanatu zwoleńskiego diecezji radomskiej.