Powiat pruszkowski

0

Powiat pruszkowski - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Pałac w Falentach – wczesnobarokowy pałac z I połowy XVII wieku, usytuowany w Falentach, w gminie Raszyn. Wybudowany został około 1620 roku przez Zygmunta Opackiego, podkomorzego warszawskiego. Jest otoczony parkiem krajobrazowym.
Pruszków, Hubala 23
Telefon: +48 22 7586940
Kościół świętego Kazimierza w Pruszkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pruszkowskiego archidiecezji warszawskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Jezioro Grabowskie - jezioro w Warszawie, w dzielnicy Ursynów, w rejonie osiedla Grabów.
Pruszków, Tworki, Partyzantów 2/4
Szpital Tworkowski, pełna nazwa Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza – szpital utworzony w 1891 roku koło Warszawy. Obecnie zlokalizowany w granicach administracyjnych Pruszkowa, w dzielnicy Tworki oraz w Komorowie koło Warszawy.
Piastów, Aleja Krakowska 17
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pruszkowskiego archidiecezji warszawskiej.
Cmentarz żydowski w Pruszkowie – został założony w 1905 roku i zajmuje powierzchnię 1,2 ha, na której zachowało się około dwustu nagrobków z napisami w języku hebrajskim i polskim (najstarszy pochodzi z roku założenia nekropolii) oraz dom przedpogrzebowy. Cmentarz znajduje się przy ul.