Powiat garwoliński

0

Powiat garwoliński - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Żelechów, Marszałka Józefa Piłsudskiego 36
Pałac w Żelechowie – klasycystyczny budynek pochodzący z końca XVIII wieku znajdujący się w parku krajobrazowym przy ulicy Piłsudskiego.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu – parafia rzymskokatolicka we wsi Mariańskie Porzecze. Prowadzą ją księża Marianie. Parafia erygowana w 1699. Obecny kościół parafialny drewniany, wybudowany w 1776. Mieści się pod numerem 47.
Ratusz z sukiennicami w Żelechowie to klasycystyczny budynek pochodzący z końca XVIII wieku, znajdujący się pośrodku Rynku w Żelechowie.
Rynek w Żelechowie to główny element założenia urbanistycznego Żelechowa z końca XVIII wieku. Rynek z rozmiarem boku sięgającym 114 m, należy do największych obiektów tego typu w Europie.
Maciejowice, Kościelna 4
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Maciejowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łaskarzew diecezji siedleckiej.
Górki, Księdza Stanisława Pasionka 88
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Górkach – parafia rzymskokatolicka w Górkach. Prowadzą ją księża Michalici. Parafia erygowana w 1984 roku. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1980-1983. Styl - współczesny.
Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie - neobarokowy rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Garwolin (województwo mazowieckie), przy ulicy Stanisława Staszica.