Powiat garwoliński - Religia

Strony

Maciejowice, Kościelna 4
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Maciejowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łaskarzew diecezji siedleckiej.
Górki, Księdza Stanisława Pasionka 88
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Górkach – parafia rzymskokatolicka w Górkach. Prowadzą ją księża Michalici. Parafia erygowana w 1984 roku. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1980-1983. Styl - współczesny.
Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie - neobarokowy rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Garwolin (województwo mazowieckie), przy ulicy Stanisława Staszica.
Kościół pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie – główna świątynia tutejszej parafii. Jest to neobarokowy budynek, usytuowany w rozwidleniu ulic Długiej i Krótkiej, na krawędzi wzniesienia na którym znajduje się miasto.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Parysowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Garwolin diecezji siedleckiej.
Sobolew, Tadeusza Kościuszki 62
Parafia Świętej Rodziny i Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie – parafia rzymskokatolicka w Sobolewie. Parafia erygowana w 1919. Obecny kościół parafialny murowany, zbudowany w latach 1983-1990.
Kościół pod wezwaniem św. Stanisława ze Szczepanowa w Żelechowie - niewielka, barokowa świątynia znajdująca się w odległości kilkuset metrów od najbliższych zabudowań, w pobliżu drogi na Zakrzówek. Jest to najstarszy zachowany w prawie niezmienionej postaci zabytek Żelechowa.
Żelechów, Piłsudskiego
Synagoga w Żelechowie – było to miejsce modlitw wyznawców judaizmu położone na terenie obecnego parku. Bożnica została zniszczona podczas okupacji niemieckiej, a rozebrano ją tuż po wojnie.
Parysów, Tadeusza Kościuszki
Cmentarz w Parysowie - parafialny cmentarz położony na zachodnim skraju Parysów przy drodze do Puznówki.
Parafia Trójcy Świętej w Gończycach – parafia rzymskokatolicka w Gończycach. Parafia erygowana w 1690. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1997-2002, staraniem ks. Jana Spólnego, poświęcony w 2002 roku przez Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Mieści się pod numerem 57.
Cmentarz żydowski w Garwolinie – został założony w pierwszej połowie XIX wieku. Znajduje się tuż na wschód od wsi Sulbiny. Na jego obszarze zachowało się około 20 macew, z których najstarsza pochodzi z 1863. Kirkut ma powierzchnię 0,5 ha.
Kościół mariawicki w Gocławiu – nieistniejący obecnie, murowany z cegły, kościół neogotycki. Wybudowany, jak większość kościołów mariawickich, na początku XX wieku. Na początku swego istnienia należał do Starokatolickiego Kościoła Mariawitów.
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Górznie – parafia rzymskokatolicka w Górznie. Parafia została erygowana w 1485 roku. Obecny kościół parafialny jest murowany, został wybudowany w latach 1907-1921 w stylu neobarokowym.
Korytnica, Korytnica Łaskarzewska 7
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Korytnicy – parafia rzymskokatolicka w Korytnicy. Parafia erygowana w 1326. Obecny kościół parafialny murowany, zbudowany w latach 1919-1926.
Parafia św. Anny w Zwoli Poduchownej – parafia rzymskokatolicka w Zwoli Poduchownej, dekanacie Żelechów diecezji siedleckiej. Parafia erygowana w 1529. Obecny kościół parafialny drewniany, wybudowany w 1529 roku kosztem Jana Zwolskiego, dziedzica miejscowego.
Miastków Kościelny, Rynek 2
Telefon: +48 25 754 41 15
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Żelechów diecezji siedleckiej.

Strony