Powiat gostyniński

0

Powiat gostyniński - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Zamek w Gostyninie jest położony na wzgórzu nad Skrwą Lewą, przy ulicy Zamkowej.
Ratusz w Gostyninie – budynek klasycystyczny wybudowany w latach 1821-1824 według projektu Hilarego Szpilowskiego. Jest to budowla murowana, tynkowana, zbudowana na planie kwadratu, piętrowa. Posiada wieżę zegarową z ażurową latarnią.
Sanniki, Warszawska 177
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Sannikach - parafia należąca do dekanatu Sanniki diecezji łowickiej. Erygowana w 1441. Mieści się przy ulicy Warszawskiej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie – cmentarz przy ul.
Rezerwat Przyrody Dybanka - rezerwat przyrody utworzony w 1988 r. w granicach miasta Gostynina w województwie mazowieckim. Celem ochrony jest zachowanie północnej części ozu gostynińskiego.
Osmolin, Kościelna 22
Parafia Świętego Marcina w Osmolinie - parafia należąca do dekanatu Sanniki diecezji łowickiej. Erygowana w 1441. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Trębkach - parafia należąca do dekanatu Żychlin diecezji łowickiej. Erygowana w 1303. Mieści się pod numerem 27. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.