Powiat gostyniński - Atrakcje

Strony

Zamek w Gostyninie jest położony na wzgórzu nad Skrwą Lewą, przy ulicy Zamkowej.
Ratusz w Gostyninie – budynek klasycystyczny wybudowany w latach 1821-1824 według projektu Hilarego Szpilowskiego. Jest to budowla murowana, tynkowana, zbudowana na planie kwadratu, piętrowa. Posiada wieżę zegarową z ażurową latarnią.
Sanniki, Warszawska 177
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Sannikach - parafia należąca do dekanatu Sanniki diecezji łowickiej. Erygowana w 1441. Mieści się przy ulicy Warszawskiej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie – cmentarz przy ul.
Cerkiew św. Mikołaja w Gostyninie – murowana cerkiew, wzniesiona w 1890. W 1911 przekazana została utworzonej w tym samym roku w Gostyninie parafii prawosławnej. Po 1918 rozebrano dzwonnicę, a cerkiew pozbawiono funkcji religijnej. Obecnie mieszczą się tu mieszkania socjalne.
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Trębkach - parafia należąca do dekanatu Żychlin diecezji łowickiej. Erygowana w 1303. Mieści się pod numerem 27. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Rezerwat Przyrody Dybanka - rezerwat przyrody utworzony w 1988 r. w granicach miasta Gostynina w województwie mazowieckim. Celem ochrony jest zachowanie północnej części ozu gostynińskiego.
Kaplica świętego Jakuba – jeden z zabytków miasta Gostynina, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu gostynińskiego diecezji płockiej. Znajduje się na cmentarzu powstałym na terenie podgrodzia dawnego grodu kasztelańskiego.
Rezerwat Przyrody Jezioro Szczawińskie – rezerwat przyrody obejmujący obszar wód, bagien, pastwisk i zadrzewień o łącznej powierzchni 137,88 ha, utworzony w 2009 r. na terenie gminy Szczawin Kościelny, w powiecie gostynińskim, w województwie mazowieckim.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczawinie Kościelnym – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie gostynińskim. Została erygowana w XIII wieku.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Białotarsku – kościół parafialny przynależny do diecezji włocławskiej i dekanatowi kowalskiemu.
Rezerwat Dolina Skrwy – rezerwat krajobrazowo-leśny, położony w gminie Gostynin, w województwie mazowieckim. Rezerwat został utworzony w 1988 roku. Ochroną objęty został krajobraz odcinka doliny rzeki Skrwy z naturalnymi zbiorowiskami leśnymi. Powierzchnia rezerwatu wynosi 63,17 ha.
Kościół św. Wojciecha w Solcu – kościół parafialny w diecezji płockiej w dekanacie gostynińskim. Kościół jest położony w województwie mazowieckim w powiecie gostynińskim w gminie Gostynin.

Strony