Powiat legionowski - Atrakcje

Strony

Zegrze, Zegrze Północne, Profesora Janusza Groszkowskiego 3
Jezioro Zegrzyńskie (pot. Zalew Zegrzyński, Zbiornik Zegrzyński, Zbiornik Dębe) – zbiornik retencyjny na Narwi, utworzony w 1963, położony w Kotlinie Warszawskiej, w powiecie legionowskim.
Twierdza Zegrze – wzniesiona w latach 1892-95 rosyjska twierdza, broniąca przeprawy przez Narew na północ od Warszawy.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Serock, przy ulicy Farnej.
Rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie – rezerwat przyrody położony w województwie mazowieckim, na granicy Warszawy. Rezerwat obejmuje obszar wysp, piaszczystych łach oraz wód płynących Wisły w granicach gmin: Łomianki (327,07 ha), Jabłonna (387,67 ha) oraz dzielnicy Warszawy Białołęka (88,26 ha).
Rezerwat Przyrody Wąwóz Szaniawskiego - rezerwat przyrody utworzony w 1977 r. na terenie wsi Jadwisin w gminie Serock.
Rezerwat przyrody Jadwisin - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Serock w województwie mazowowieckim. Leży na granicy Wysoczyzny Ciechanowskiej i doliny Narwi. Zajmuje powierzchnię 93,39 ha.
Puszcza Słupecka - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Nieporęt w województwie mazowieckim. Obejmuje las na obydwu brzegach rzeki Czarnej.
Rezerwat przyrody Bukowiec Jabłonowski – rezerwat przyrody położony w województwie mazowieckim w gminie Jabłonna.
Rezerwat Przyrody Wieliszewskie Łęgi - rezerwat przyrody utworzony w 1990 r. na gruntach: byłego Kombinatu Państwowych Gospodarstw Ogrodniczych Wieliszew w gminie Wieliszew, wsi Zegrze Południowe w gminie Nieporęt.
Nowa Wieś, Serocka 13D
Muzeum Palindromów – prywatne, niekomercyjne muzeum w miejscowości Nowa Wieś (gmina Serock), założone w roku 2007 i prowadzone przez Tadeusza Morawskiego.
Kościół pw Matki Boskiej Królowej Polski znajduje się w Jabłonnie w powiecie legionowskim w województwie mazowieckim
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym – parafia rzymskokatolicka w dekanacie tarchomińskim należącym do diecezji warszawsko-praskiej. Kościół zaprojektowany przez arch. Aleksego Dworczaka oraz konstruktora mgr inż. Jerzego Freja.

Strony