Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

0

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Serock, przy ulicy Farnej.

Jest to późnogotycka budowla z basztami o charakterze obronnym - jeden z cenniejszych zabytków Mazowsza. Wybudowana w 1526, później przebudowana. Posiada jedną nawę, z wyodrębnionym węższym prezbiterium i czworokątną wieżą pokrytą dachem wspólnym z nawą, ma oskarpowanie. Na fasadzie umieszczony jest zegar słoneczny z wierszowanym napisem "To pomnij czas ucieka, śmierć goni, wieczność czeka". W ścianach są umieszczone kule armatnie z 1914 roku. Wyposażenie pochodzi głównie z epoki późnego baroku z XVIII wieku; w ołtarzu głównym figury świętych Wojciecha i Stanisława biskupów, w ołtarzach bocznych obrazy przedstawiające św. Annę Samotrzeć i św. Barbarę; stację Męki Pańskiej zostały wykonane w 1937 roku przez Zofię Trzcińską-Kamińską.

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - to miejsce nie posiada jeszcze przewodnika. Jeśli znasz to miejsce, to tutaj możesz napisać przewodnik.