Legionowo

0

Legionowo – miasto powiatowe w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Legionowo, Marszałka Józefa Piłsudskiego 47
Parafia rzymskokatolicka Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała 7 lutego 1991 z podziału parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Kościół został zbudowany w latach 2000-2005.
Legionowo, Marszałka Józefa Piłsudskiego 5
Parafia cywilno-wojskowa św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej oraz, jako parafia wojskowa podporządkowana jest bezpośrednio Wikariuszowi Biskupiemu. Powstała w 1984 z podziału parafii św.
Legionowo, Adama Mickiewicza 23
Legionowo, Adama Mickiewicza 3
Legionowo, Kościelna 1
Parafia rzymskokatolicka Świętego Jana Kantego w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała 8 grudnia 1933 z podziału parafii w Chotomowie. Kościół został zbudowany w latach 1979-2003, według projektu architekta mgr inż.
Parafia rzymskokatolicka Miłosierdzia Bożego w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała 4 listopada 1984 z podziału parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Kościół został zbudowany w latach 90. XX wieku.
Legionowo, Jagiellońska 20a
Legionowo, Orląt Lwowskich 8
Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej.