Powiat legionowski - Religia

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Serock, przy ulicy Farnej.
Kościół pw Matki Boskiej Królowej Polski znajduje się w Jabłonnie w powiecie legionowskim w województwie mazowieckim
Nieporęt, Plac Wolności 3
Telefon: +48227748317
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nieporęcie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu tarchomińskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Parafia św. Bartłomieja w Janówku Pierwszym – parafia rzymskokatolicka w diecezji warszawsko-praskiej.
Legionowo, Marszałka Józefa Piłsudskiego 5
Parafia cywilno-wojskowa św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej oraz, jako parafia wojskowa podporządkowana jest bezpośrednio Wikariuszowi Biskupiemu. Powstała w 1984 z podziału parafii św.
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym – parafia rzymskokatolicka w dekanacie tarchomińskim należącym do diecezji warszawsko-praskiej. Kościół zaprojektowany przez arch. Aleksego Dworczaka oraz konstruktora mgr inż. Jerzego Freja.
Wieliszew, Świętojańska 9
Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie legionowskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1387. Mieści się przy ulicy Modlińskiej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Chotomów, Partyzantów 8
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Chotomowie w powiecie legionowskim w województwie mazowieckim.
Legionowo, Marszałka Józefa Piłsudskiego 47
Parafia rzymskokatolicka Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała 7 lutego 1991 z podziału parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Kościół został zbudowany w latach 2000-2005.
Legionowo, Kościelna 1
Parafia rzymskokatolicka Świętego Jana Kantego w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała 8 grudnia 1933 z podziału parafii w Chotomowie. Kościół został zbudowany w latach 1979-2003, według projektu architekta mgr inż.
Parafia rzymskokatolicka Miłosierdzia Bożego w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała 4 listopada 1984 z podziału parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Kościół został zbudowany w latach 90. XX wieku.
Józefów, Henryka Sienkiewicza 12
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej w Józefowie k. Legionowa – parafia rzymskokatolicka w dekanacie tarchomińskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1997. Mieści się przy ul. Sienkiewicza 12. Proboszczem parafii od 2005 jest ks. Piotr Śliwka.
Legionowo, Orląt Lwowskich 8
Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej.
Ośrodek duszpasterski św. Andrzeja Boboli w Rajszewie – rzymskokatolicki ośrodek duszpasterski pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli w Rajszewie, w dekanacie legionowskim, w diecezji warszawsko-praskiej.