Powiat gostyniński - Religia

Sanniki, Warszawska 177
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Sannikach - parafia należąca do dekanatu Sanniki diecezji łowickiej. Erygowana w 1441. Mieści się przy ulicy Warszawskiej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie – cmentarz przy ul.
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Trębkach - parafia należąca do dekanatu Żychlin diecezji łowickiej. Erygowana w 1303. Mieści się pod numerem 27. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Cerkiew św. Mikołaja w Gostyninie – murowana cerkiew, wzniesiona w 1890. W 1911 przekazana została utworzonej w tym samym roku w Gostyninie parafii prawosławnej. Po 1918 rozebrano dzwonnicę, a cerkiew pozbawiono funkcji religijnej. Obecnie mieszczą się tu mieszkania socjalne.
Osmolin, Kościelna 22
Parafia Świętego Marcina w Osmolinie - parafia należąca do dekanatu Sanniki diecezji łowickiej. Erygowana w 1441. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Parafia Miłosierdzia Bożego – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie gostynińskim.
Kaplica świętego Jakuba – jeden z zabytków miasta Gostynina, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu gostynińskiego diecezji płockiej. Znajduje się na cmentarzu powstałym na terenie podgrodzia dawnego grodu kasztelańskiego.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Białotarsku – kościół parafialny przynależny do diecezji włocławskiej i dekanatowi kowalskiemu.
Kościół św. Wojciecha w Solcu – kościół parafialny w diecezji płockiej w dekanacie gostynińskim. Kościół jest położony w województwie mazowieckim w powiecie gostynińskim w gminie Gostynin.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczawinie Kościelnym – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie gostynińskim. Została erygowana w XIII wieku.
Sanniki, Warszawska 177
Pacyna, Mazowiecka 2
Kościół świętego Wawrzyńca w Pacynie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sanniki diecezji łowickiej. Jest jedynym rejestrowanym zabytkiem wsi.