Powiat lipski - Religia

Strony

Solec nad Wisłą, Plac Bolesława Śmiałego 8
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Solcu nad Wisłą – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu lipskiego diecezji radomskiej.
Grabowiec, Kościelna 36
Parafia pw. św. Mikołaja - parafia rzymskokatolicka mająca swoją siedzibę w Grabowcu w powiecie lipskim, w gminie Rzeczniów. Należy do dekanatu siennieńskiego w diecezji radomskiej.
Lipsko, Jana Kilińskiego 13
Kościół Świętej Trójcy w Lipsku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu lipskiego diecezji radomskiej.
Pasztowa Wola, Pasztowa Wola Kolonia 61
Parafia NMP Matki Kościoła w Pasztowej Woli – jedna z 9 parafii dekanatu iłżeckiego diecezji radomskiej.
Kościół Świętej Barbary w Solcu nad Wisłą – rzymskokatolicki kościół cmentarny należący do dekanatu lipskiego diecezji radomskiej. Świątynia została zbudowana w końcu XVI wieku jako drewniana. W XVIII wieku została dobudowana część murowana.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach – jedna z 10 parafii dekanatu lipskiego diecezji radomskiej.
Kościół świętego Stanisława w Solcu nad Wisłą – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu lipskiego diecezji radomskiej.
Sienno, Kościelna 2
Kościół Świętego Zygmunta w Siennie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu siennieńskiego diecezji radomskiej.
Ciepielów, Źródlana 9
Synagoga w Ciepielowie – została zbudowana w 1887 według projektu Lucjana Mierzejewskiego. Podczas I wojny światowej, 9 lipca 1915 roku, została spalona. Wyremontowano ją dopiero w 1929 roku.
Cmentarz żydowski w Solcu nad Wisłą – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Solec nad Wisłą. Powstał w 1889. Znajduje się w polu w pobliżu ulicy Leśnej. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Obecnie na nieogrodzonym terenie zachował się jeden nagrobek.
Parafia św. Tekli w Tymienicy – jedna z 10 parafii dekanatu lipskiego diecezji radomskiej.
Parafia Bożego Ciała w Wielgiem – jedna z 10 parafii dekanatu lipskiego diecezji radomskiej.
Parafia Świętej Trójcy w Chotczy Dolnej – Jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu lipskiego diecezji radomskiej.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Osówce – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie kieleckim diecezji krakowsko-częstochowskiej.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Czerwonej – jedna z 9 parafii dekanatu iłżeckiego diecezji radomskiej.
Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej – parafia rzymskokatolicka mająca swą siedzibę we wsi Gozdawa w powiecie lipskim. Administracyjnie należy do dekanatu siennieńskiego w diecezji radomskiej.

Strony