Powiat miński - Religia

Strony

Mińsk Mazowiecki, Kościelna 1
Telefon: +480257582538
Sanktuarium Matki Bożej Hallerowskiej w Mińsku Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Minsku Mazowieckim. Należy do dekanatu mińskiego-Narodzenia NMP diecezji warszawsko-praskiej. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół świętego Walentego i świętej Trójcy w Latowiczu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu siennickiego diecezji warszawsko-praskiej.
Sulejówek, Stefana Żeromskiego 18
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Sulejówek diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1958 roku. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1972-1983.
Cmentarz komunalny w Mińsku Mazowieckim - największy czynny cmentarz grzebalny w Mińsku Mazowieckim położony przy ul. Kościelnej w dzielnicy Pohulanka. Na cmentarzu grzebani są rzymskokatolicy, prawosławni, mariawici i inni.
Siennica, Mińska 34
Kościół Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Siennicy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu siennickiego diecezji warszawsko-praskiej.
Mińsk Mazowiecki, Generała Kazimierza Sosnkowskiego 43A
Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w południowo-zachodniej części miasta. Obejmuje (licząc od wschodu) Stankowiznę, okolice ul. Sosnkowskiego, Kędzierak i wieś Gamratka.
Dębe Wielkie, Warszawska 75
Telefon: +48 25 757 78 93
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim – parafia rzymskokatolicka w dekanacie mińskim-św. Antoniego, diecezji warszawsko-praskiej.
Kałuszyn, Adama Mickiewicza 2
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Stanisława w Kałuszynie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu mińskiego Narodzenia NMP diecezji warszawsko-praskiej.
Cegłów, Mariawicka 2
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Cegłowie – kościół należący do diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP. Mieści się we wsi Cegłów, w powiecie mińskim, w województwie mazowieckim.
Mińsk Mazowiecki, Romualda Traugutta 17
Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim – świątynia mariawicka, siedziba parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim, położonej w diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Cegłów, Plac Anny Jagiellonki 17
Kościół świętego Jana Chrzciciela i świętego Andrzeja Apostoła w Cegłowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu mińskiego-Narodzenia NMP diecezji warszawsko-praskiej.
Dobre, Rynek 30
Kościół Świętego Mikołaja w Dobrem – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu stanisławowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Kaplica pod wezwaniem św. Walentego w Kamionce – świątynia mariawicka, filia parafii św. Anny w Piasecznie wchodzącej w skład diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Parafia św. Anny - rzymskokatolicka parafia diecezji warszawsko-praskiej w dekanacie mińskim Narodzenia NMP. Siedziba parafii i kościół parafialny znajduje się w Jakubowie, w gminie Jakubów, powiecie mińskim, województwie mazowieckim. Proboszczem parafii jest ks. Mirosław Tempczyk.
Pustelnik, Cicha 6
Telefon: +48 25 75 75 693
Parafia św. Katarzyny w Pustelniku – parafia rzymskokatolicka w dekanacie stanisławowskim diecezji warszawsko-praskiej. Parafia została erygowana w 1540 r. Należała do diecezji płockiej, do archidiakonatu pułtuskiego, do dekanatu stanisławowskiego, prawdopodobnie wydzielona z parafii Stanisławów.
Parafia Świętego Antoniego w Ignacowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie mińskim-Narodzenia NMP diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1949. Mieści się pod numerem 11. Prowadzą ją ojcowie Lazaryści.
Mińsk Mazowiecki, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 54
Kościół pw św. Antoniego z Padwy – kościół rzymskokatolicki w Mińsku Mazowieckim położony przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 54. Świątynia, której budowa trwała kilkanaście lat składa się z dwóch kościołów (dolny mniejszy i górny większy) i kaplicy. Posiada ona status Sanktuarium.
Parafia Świętego Wojciecha w Jeruzalu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie siennickim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1532. Mieści się przy Rynku. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Strony