Powiat kozienicki - Religia

Strony

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego - rzymskokatolicka parafia w Wysokie Koło, należąca do dekanat czarnoleskiego w diecezji radomskiej.
Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Janikowie – jedna z 9 parafii rzymskokatolickich dekanatu kozienickiego diecezji radomskiej.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łękawicy – jedna z 8 parafii rzymskokatolickich dekanatu głowaczowskiego diecezji radomskiej.
Brzóza, Kościelna 1
Parafia św. Bartłomieja w Brzozie – jedna z 9 parafii rzymskokatolickich dekanatu kozienickiego diecezji radomskiej.
Zajezierze, Księdza Józefa Sałka 2
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy - rzymskokatolicka parafia w Zajezierzu, należąca do dekanat czarnoleskiego w diecezji radomskiej.
Garbatka-Letnisko, Jana Kochanowskiego 137
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka parafia w Garbatce-Letnisko, należąca do dekanatu czarnoleskiego w diecezji radomskiej.
Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika - rzymskokatolicka parafia w Oleksowie, należąca do dekanat czarnoleskiego w diecezji radomskiej.
Głowaczów, Plebańska 1
Kościół św. Wawrzyńca w Głowaczowie – kościół parafii św. Wawrzyńca w Głowaczowie, wybudowany przez księdza Stanisława Sikorskiego w latach 1956-1966 na gruzach dawnej świątyni, wysadzonej w 1944 r. przez hitlerowców.
Cmentarz wojenny w Wysokim Kole – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Gniewoszów. Cmentarz usytuowany jest około pół kilometra na południowy wschód od wsi przy drodze nr 738. Ma kształt prostokąta o powierzchni o wymiarach około 45 na 50 m.
Kościół Niepokalanego Serca Maryi w Gniewoszowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu czarnoleskiego diecezji radomskiej.
Parafia Matki Bożej Anielskiej w Cecylówce – jedna z 9 parafii rzymskokatolickich dekanatu kozienickiego diecezji radomskiej.
Kościół Świętego Wawrzyńca w Sieciechowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu czarnoleskiego diecezji radomskiej.
Cmentarz żydowski w Gniewoszowie – kirkut służący żydowskiej społeczności zamieszkującej niegdyś Gniewoszów. Znajduje się przy ul. Oleksowskiej. Powstał w XIX wieku. Został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecnie jest nieogrodzony i nie zachowały się na nim żadne nagrobki.
Magnuszew, I Armii Wojska Polskiego 41
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Magnuszewie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu głowaczowskiego diecezji radomskiej.
Cmentarz żydowski w Głowaczowie – jest położony w południowej części miejscowości przy drodze do Bobrownik. Ma powierzchnię 0,63 ha. Został założony w XVIII wieku. Ostatni pochówek miał mieć miejsce w 1942 r. W czasie wojny Niemcy zdewastowali cmentarz. Obecnie brak na nim jakichkolwiek macew.
Cmentarz żydowski w Gniewoszowie – kirkut służący żydowskiej społeczności Granicy koło Gniewoszowa. Znajduje się przy ul. Lubelskiej. Data powstania cmentarza jest nieznana. Został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecnie jest nieogrodzony i nie zachowały się na nim żadne nagrobki.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opactwie – rzymskokatolicka parafia w Opactwie, w powiecie kozienickim, województwo mazowieckie.
Kozienice, Jana Kochanowskiego 2
Kościół Świętego Krzyża w Kozienicach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu kozienickiego diecezji radomskiej.

Strony