Powiat radomski - Religia

Strony

Jedlnia-Letnisko, Stanisława Wojciechowskiego 18
Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jedlni-Letnisko – kościół katolicki w Jedlni-Letnisko koło Radomia, przy ul. Wojciechowskiego 12, wybudowany w stylu zakopiańskim. Kościół wraz z dzwonnicą figurują w rejestrze zabytków. Parafia należy do dekanatu Radom-Północ. Z życia parafii:
Wielogóra, Kościelna 8
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Wielogórze – jedna z 13 parafii rzymskokatolickich dekanatu jedlińskiego.
Iłża, Doktor Anki 2
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Iłży – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu iłżeckiego diecezji radomskiej.
Pionki, Jana Pawła II 1
Kościół św. Barbary w Pionkach - zabytkowy kościół rzymskokatolicki w Pionkach, województwo mazowieckie.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej – parafia rzymskokatolicka mająca swą siedzibie we wsi Dąbrówka Nagórna-Wieś koło Radomia (gmina Zakrzew). Należy do dekanatu Radom-Zachód.
Pionki, Księdza Jerzego Popiełuszki 1
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach - kościół rzymskokatolicki w Pionkach, województwo mazowieckie.
Wierzbica, Stanisława Staszica 17
Kościół Przemienienia Pańskiego w Wierzbicy – świątynia mariawicka w Wierzbicy, siedziba parafii Przemienienia Pańskiego, położonej w diecezji warszawsko-płockiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Jedlińsk, Świętego Wojciecha 2
Kościół Apostołów Piotra i Andrzeja – kościół katolicki znajdujący się w Jedlińsku, przy ul. Św. Wojciecha 2.
Parafia Świętego Wojciecha w Kowali – jedna z 13 parafii rzymskokatolickich dekanatu Radom-Południe diecezji radomskiej. Mieści się przy ulicy Szkolnej.
Cmentarz żydowski w Przytyku – został założony w drugiej połowie XVII wieku i należy do najciekawszych kirkutów środkowej Polski. Ma powierzchnię 0,2 ha. W 1882 wybudowano bramę na cmentarz, który obecnie jest nieogrodzony. Większość spośród zachowanych około 30 nagrobków jest bogato zdobiona.
Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Groszowicach – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Radom-Północ w diecezji radomskiej.
Parafia pw. św. Judy Tadeusza w Dąbrówce Warszawskiej - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Dąbrówce Warszawskiej. Należy do dekanatu wierzbickiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Małęczyn, Kościelna 2
Parafia św. Andrzeja Boboli w Małęczynie – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Radom-Północ w diecezji radomskiej.
Parafia św. Wawrzyńca we Wrzosie – jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu przytyckiego diecezji radomskiej.
Wierzbica, Partyzantów 1
Kościół świętego Stanisława w Wierzbicy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu wierzbickiego diecezji radomskiej.
Synagoga w Iłży – nieistniejąca obecnie synagoga, która znajdowała się w Iłży.

Strony