Powiat pruszkowski - Kościoły

Pruszków, Hubala 23
Telefon: +48 22 7586940
Kościół świętego Kazimierza w Pruszkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pruszkowskiego archidiecezji warszawskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Piastów, Aleja Krakowska 17
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pruszkowskiego archidiecezji warszawskiej.
Piastów, Elizy Orzeszkowej 25
Parafia Świętego Michała Archanioła w Piastowie – parafia rzymskokatolicka w Piastowie, obsługiwana przez Zgromadzenie Salwatorianów. Parafia została erygowana w 1984. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 90. XX wieku. Mieści się przy ulicy Elizy Orzeszkowej.
Raszyn, Aleja Krakowska 6
Telefon: +48 227203727
Kościół św. Szczepana i św. Anny – rzymskokatolicki barokowo-klasycystyczny kościół parafialny w Raszynie w gminie Raszyn.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pruszkowskiego archidiecezji warszawskiej. Znajduje się w dzielnicy Żbików.
Brwinów, Biskupicka 2
Kościół świętego Floriana w Brwinowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu brwinowskiego archidiecezji warszawskiej.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach – parafia rzymskokatolicka w Michałowicach. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy ulicy Szkolnej. Parafia została erygowana w 1951. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 50. XX wieku.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pęcicach – parafia rzymskokatolicka w Pęcicach. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy ulicy Parkowej. Parafia została erygowana na przełomie XIII i XIV wieku. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 1824-1832.
Pruszków, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie – parafia rzymskokatolicka w Pruszkowie. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1996. Obecny kościół parafialny został wybudowany w latach 1997-2006.
Pruszków, Tworki, Partyzantów 2/4
Kościół Przemienienia Pańskiego w Pruszkowie – rzymskokatolicki kościół w Pruszkowie, w Tworkach, w kompleksie zabudowań Szpitala Tworkowskiego. Wzniesiony w latach 1904-1906 jako prawosławna cerkiew.
Nadarzyn, Kościelna 1
Telefon: +48 22 7298340
Kościół świętego Klemensa w Nadarzynie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu raszyńskiego archidiecezji warszawskiej.
Pruszków, Helenowska 3
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie – parafia rzymskokatolicka w Pruszkowie. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1987. Obecny kościół parafialny został wybudowany w latach 1984-2008.
Młochów, Księdza Bronisława Markiewicza 10
Parafia świętego Michała Archanioła w Młochowie – parafia rzymskokatolicka w Młochowie. Obsługiwana przez księży Michalitów. Mieści się przy ulicy Ks. Bronisława Markiewicza. Parafia została erygowana w 1976.
Piastów, Ogińskiego 41
Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie – parafia rzymskokatolicka w Piastowie, obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1996. Obecny kościół parafialny pochodzi z pierwszych lat XXI wieku. Mieści się przy ulicy Ogińskiego.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Komorowie – parafia rzymskokatolicka w Komorowie. Parafia została erygowana w 1958. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 1948-1952.
Pruszków, Partyzantów 22
Telefon: +48 22 7588937
Parafia Świętego Edwarda w Pruszkowie – parafia rzymskokatolicka w Pruszkowie. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.
Otrębusy, Sadowa 14
Telefon: +48227585135
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Otrębusach - parafia Kościoła łacińskiego w Otrębusach w gminie Brwinów. Należy do dekanatu brwinowskiego archidiecezji warszawskiej. Według stanu na kwiecień 2014, obsada personalna parafii liczy dwóch kapłanów.