Powiat płoński - Kościoły

Strony

Bazylika Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą– kościół rzymskokatolicki w Czerwińsku nad Wisłą.
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Starej Wronie - katolicki kościół położony jest w województwie mazowieckim, w powiecie płońskim, w gminie Joniec. Dokładnie w miejscowości Stara Wrona, często mylonej z samą nazwą "Wrona", która jest tylko nazwą zwyczajową.
Sochocin, Stary Rynek 17
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu płońskiego diecezji płockiej.
Baboszewo, Odrodzenia 2
Parafia Świętego Urbana w Baboszewie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie płońskim. Została erygowana w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Odrodzenia.
Kościół świętego Wojciecha i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciążu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Raciąż, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu raciążskiego diecezji płockiej.
Nowe Miasto, Kościelna 18
Kościół Świętej Trójcy w Nowym Mieście – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu nasielskiego diecezji płockiej. Jest jedynym rejestrowanym zabytkiem wsi.
Kościół św. Michała Archanioła w Płońsku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu płońskiego diecezji płockiej.
Parafia Świętego Ludwika w Jońcu - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie nasielskim. Została erygowana w XIV wieku.

Strony