Józefów

0

Józefów - miasto w województwie mazowieckim, w powiecie otwockim.

Warto zobaczyć

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół w stylu gotyku nadwiślańskiego, przy ul. Piotra Skargi 24 w Józefowie. Kościół jest wpisany do rejestru zabytków. W 1925 roku został wyposażony w organy i drewnianą ambonę.
Rezerwat przyrody Wyspy Zawadowskie - faunistyczny rezerwat przyrody utworzony w 1998 r., położony na południowym skraju Warszawy (w dzielnicach Wilanów oraz Wawer), w gminie Konstancin-Jeziorna oraz na terenie miasta Józefów w województwie mazowieckim. Zajmuje powierzchnię 530,28 ha.
Rezerwat przyrody Wyspy Świderskie - faunistyczny rezerwat przyrody utworzony w 1998 r., położony w gminie Konstancin-Jeziorna oraz na terenach miast Karczew, Otwock i Józefów w województwie mazowieckim. Zajmuje powierzchnię 572,28 ha.
Rezerwat przyrody Świder – krajobrazowy rezerwat przyrody położony w obszarze miast Otwocka i Józefowa oraz gmin Wiązowna, Kołbiel i Siennica. Rezerwat w gminie Kołbiel leży w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, częściowo obejmuje doliny rzek: Świdra i Mieni.
Kościół św. Jana Chrzciciela – kościół rzymskokatolicki przy ulicy Jana Kasprowicza 2 w Józefowie–Michalinie. W 1994 roku powstała trzecia parafia na terenie Józefowa. Dnia 17 lipca 1994 ks. Biskup Ordynariusz poświęcił krzyż i plac pod budowę kaplicy, kościoła i domu parafialnego.
Józefów, Błota, Księdza Wincentego Malinowskiego 34
Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego – kościół rzymskokatolicki w Józefowie-Błotach.
Józefów, Leśna 19
Willa Jakubówka – zabytkowy budynek znajdujący się w Józefowie, przy ulicy Leśnej 19.
Józefów, Wiślana 5
Synagoga w Józefowie – prywatny dom modlitwy urządzony w drewnianym domu znajdującym się przy ulicy Wiślanej 5. Wewnątrz, na ścianach sali głównej, znajdowały się polichromie. Fragment dachu nad tym pomieszczeniem był ruchomy i w okresie Święta Szałasów uchylano go za pomocą specjalnego kołowrotu.
Józefów, Długa 44
Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji (ICSiR) – kompleks sportowo-rekreacyjny w Józefowie wybudowany w 2002 roku. Składa się z krytego basenu oraz hali sportowej. Obiekt jest w pełni przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.