Gmina Celestynów

0

Gmina Celestynów - gmina wiejska w powiecie otwockim, w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Rezerwat przyrody Pogorzelski Mszar – torfowiskowy rezerwat przyrody położony we wschodniej części Otwocka w województwie mazowieckim. Został powołany Zarządzeniem Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych z dnia 19 lutego 1987 (M.P. z 1987 r. Nr 7, poz. 55). Zajmuje powierzchnię 35,08 ha.
Rezerwat Bagno Bocianowskie – leśny rezerwat przyrody, położony w gminie Celestynów, na północny wschód od Celestynowa (powiat otwocki, województwo mazowieckie), na obszarze Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
Rezerwat przyrody Czarci Dół – torfowiskowy, częściowy rezerwat przyrody położony w gminie Celestynów, na zachód od wsi Zabieżki (powiat otwocki, województwo mazowieckie).
Celestynów, Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Celestynowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Otwock-Kresy diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1929. Mieści się przy placu Stefana Wyszyńskiego 3. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Rezerwat Żurawinowe Bagno - torfowiskowy rezerwat przyrody zlokalizowany w granicach wsi Regut, przy trasie Góra Kalwaria–Mińsk Mazowiecki, w gminie Celestynów (województwo mazowieckie).
Rezerwat Szerokie Bagno – rezerwat przyrody położony w gminie Osieck, na południowy wschód od wsi Zabieżki (województwo mazowieckie).
Rezerwat Grądy Celestynowskie – leśny, częściowy rezerwat przyrody położony w gminie Celestynów, na północ od Celestynowa.
Dąbrowiecka Góra - mieści się na terenie Karczewa w województwie mazowieckim w powiecie otwockim - punkt oporu wchodzący w skład umocnień Przedmościa Warszawskiego, wybudowany w 1940 przez Niemców.