Sulejówek

0

Sulejówek - miasto w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim.

Warto zobaczyć

Sulejówek, Stefana Żeromskiego 18
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Sulejówek diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1958 roku. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1972-1983.
Rezerwat przyrody Bagno Jacka – torfowiskowy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie dzielnicy Warszawy Wesoła (województwo mazowieckie). Leży na obszarze lasów Rembertowsko-Okuniewskich, w kompleksie wałów wydmowych, tuż przy drodze Warszawa-Węgrów.
Sulejówek, Oleandrów 5
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – muzeum biograficzne w Sulejówku założone w 2008 przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; dokumentuje życie Józefa Piłsudskiego. Otwarcie muzeum planowane jest w 2016 roku.
Sulejówek, Kruczkowskiego 73
Ławeczka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – pomnik odsłonięty 10 czerwca 2010 w pobliżu willi "Milusin", w której Józef Piłsudski mieszkał w latach 1923-1926.
Sulejówek, 11 Listopada 139
Kościół Przemienienia Pańskiego w Sulejówku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sulejówek diecezji warszawsko-praskiej. Mieści się w dzielnicy Miłosna.