Mława

0

Mława – miasto powiatowe w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Mława, Stary Rynek 19
Telefon: +48236543382
Ratusz w Mławie – budowla barokowa, zbudowana w latach 1782-1786, przekształcana w latach 1844-1846 i 1939-1945; piętrowa z ośmioboczną wieżyczką na kalenicy. Mieści się na Starym Rynku.
Mława, Warszawska
Nowy cmentarz żydowski w Mławie – kirkut pochodzi z XIX wieku. Mieści się przy ulicy Warszawskiej. W czasie II wojny światowej uległ dewastacji. Na początku lat dziewięćdziesiątych teren kirkutu był nieogrodzony, co zmieniło się w kolejnej dekadzie. Zachowały się tylko fragmenty rozbitych macew.
Mława, Mariacka 20
Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Mławie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie mławskim. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Mławy - Osiedle Książąt Mazowieckich, okoliczne ulice oraz wsie: Lewiczyn, Łomia, Borowe-Leśniczówka.
Mława, Stary Rynek 18
Kościół świętej Trójcy w Mławie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu mławskiego diecezji płockiej.
Mława, Graniczna 86
Parafia św. Jana Kantego w Mławie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie mławskim. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Mławy-Wólkę.
Kościół świętego Wawrzyńca w Mławie – rzymskokatolicki kościół filialny - przedpogrzebowy należący do dekanatu mławskiego diecezji płockiej. Znajduje się na terenie cmentarza parafialnego.